10 aktualna temperatura 12 °C
ciśnienie 996 hPa pm2.5 6 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 93% pm10 8 μg/m3
sobota, 27 czerwca 2020 r. Damian

PROM Kultury wraca po przerwie

4 lipca zostanie ponownie otwarty PROM Kultury przy ulicy Brukselskiej 23. Czekają na nas liczne atrakcje.

Z powodu pandemii koronawirusa saskokępski PROM Kultury został zamknięty, ale przez ten czas wiele się jednak działo.

"Podczas kwarantanny intensywnie działaliśmy w internecie. Realizowaliśmy spotkania, koncerty, a nawet oprowadzanie po wystawie ONLINE" - mówi Paulina Sawicka z działu Promocji Promu Kultury i dodaje - "Bartek Szaro spotykał się ONLINE ze znanymi podróżnikami w cyklu #NIETURYŚCI z domu, dla najmłodszych i ich opiekunów wspólnie z Nadwiślańskim Uniwersytetem Dziecięcym organizowaliśmy warsztaty oraz wykłady naukowe. W cyklu KINO KĘPA ONLINE kurator Tomek Lasek opowiadał o znanych filmach, spotykał się także ze znanymi krytykami oraz producentami, by wspólnie z widzami porozmawiać o aktualnej sytuacji kinematografii".

26 maja z okazji Dnia Matki "wirtualny" koncert wykonał francuski wokalista Chris Schittulli, który zaśpiewał piosenki w swoim ojczystym języku.

Po okresie społecznej izolacji w świecącym dotąd pustkami PROMie zatętni wreszcie życie. 4 lipca rozpocznie się cykl Kulturalnego Dachowania, w ramach, którego wszystkie wakacyjne wydarzenia odbywać się będą na dachu PROMu Kultury, o ile oczywiście dopisze pogoda.

Otwarcie tegorocznego sezonu plenerowych spektakli na dachu nastąpi już pierwszego dnia - 4 lipca.

Wówczas zostanie wyświetlony kultowy film Cinema Paradiso. Wcześniej przed seansem odbędzie się także prelekcja. Na dachu obiektu będzie funkcjonowała restauracja Ruza Roza, której główny lokal mieści się na Saskiej Kępie, przy ulicy Francuskiej 3. Odwiedzający tego dnia PROM Kultury mogą liczyć na przygotowaną przez kucharzy niespodziankę.

Natomiast 5 lipca odbędzie się koncert Orkiestry ADRIA. Na ten dzień przypada 20 rocznica śmierci kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana.

Orkiestra ADRIA nawiązuje składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych stolicy, a swoją nazwą nawiązuje do przedwojennej Adrii.

Ze względu na aktualną sytuację sanitarno-epidemiologiczną budynek oraz kasa będą otwarte w ograniczonych godzinach:

  • 4 lipca (sobota): 17:00 - 21:00
  • 5 lipca (niedziela): 17:00 -21:00
  • 6 i 7 lipca (poniedziałek i wtorek): 12:00-17:00
  • 8 lipca (środa): 17:00 - 21:00
  • 9 i 10 lipca (czwartek i piątek): 12:00-17:00
  • 11 lipca (sobota): 17:00 - 21:00

Jakie ma plany PROM Kultury na najbliższe tygodnie?

"W lipcu planujemy zarówno wydarzenia ONLINE, jak i w plenerze. Formuła niektórych wydarzeń będzie łączona, chętne osoby będą mogły wziąć udział w wydarzeniu bezpośrednio w budynku, ale odbywać się będzie także ich transmisja na naszym profilu FB" - informuje Paulina Sawicka z działu Promocji Promu Kultury i dodaje - "PROM Kultury otrzymał także dofinansowanie na projekt ONLINE z Narodowego Centrum Kultury. W jego ramach organizujemy od czerwca do października zarówno spotkania muzyczne, jak i filmowe. Projekt #PROM na otwartych wodach składa się ze spotkań muzycznych oraz filmowych. Rozmowy ze znanymi muzykami przeprowadza dziennikarz Paweł Sztompke, przeplatane z ich koncertem. Odbyło się już pierwsze takie wydarzenie ze Stanisławem Soyką".

Pandemia nas jeszcze nie opuściła, dlatego po ponownym otwarciu Domu Kultury PROM wciąż będą zachowywane wszelkie środki ostrożności. Obecnie obowiązuje nowy regulamin, który przed wejściem do budynku będzie trzeba zaakceptować. Poruszając się po wnętrzach PROMu należy także pamiętać o dwumetrowych odstępach pomiędzy ludźmi. Konieczne będzie również dezynfekowanie rąk oraz noszenie maseczek. Pandemia wymusiła ograniczenie liczby osób mogących jednocześnie przebywać w budynku. Tym sposobem uda się uniknąć niepożądanych tłumów.

Tagi: Centrum Kultury Prom, Covid-19, Koronawrius, Kino, Koncert

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Darmowe atrakcje na Wiśle

Darmowe atrakcje na Wiśle

poniedziałek, 31.08.2020 8

Sezon rejsów po Wiśle zakończy się za miesiąc. Przez najbliższe cztery tygodnie będzie można bezpłatnie popłynąć kultową, drewnianą łodzią i posłuchać ciekawostek. Ponadto można się także wybrać na spływ kajakowy. [...]

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

niedziela, 30.08.2020 9

Głównym celem powstania Dzielnicowego Punktu Wsparcia jest wzmocnienie i uzupełnienie działań administracji publicznej prowadzonych w kierunku przeciwdziałaniu COVID-19 w społecznościach lokalnych. Fundacja Urszuli Jaworskiej od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce bacznie przygląda się działaniom na rzecz mieszkańców oraz informacjom pojawiającym się w Internecie na temat koronawirusa. [...]

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

środa, 22.07.2020

Polacy coraz chętniej dokonują zakupów z dostawą do domu. Wraz z popytem na takie usługi, rośnie liczba firm, które je oferują. Jak je znaleźć? Wprawdzie wyszukiwarki sklepów istnieją, jednak nie są one wystarczająco dostosowane do potrzeb użytkowników. Nowy, wygodny portal ktoDowiezie.pl w kilka sekund pozwoli znaleźć sklep z ofertą, na której nam rzeczywiście zależy. To również największa baza sklepowo-usługowa w Polsce. [...]

Rusza kino letnie na Pradze Południe

Rusza kino letnie na Pradze Południe

wtorek, 14.07.2020 8

15 lipca na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozpocznie się cykl kina francuskiego w ramach Filmowej Stolicy Lata. Seanse w tym miejscu będą się odbywać w każdą środę aż do 19 sierpnia. [...]

Zobacz też