11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 21 kwietnia 2020 r. Damian

Czy na Saskiej Kępie potrzebne są stacje do ładowania aut elektrycznych?

Wczoraj Urząd Miasta rozpoczął "wirtualne" konsultacje na temat planu budowy stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Rozmowy zakończą się 31 maja. Inwestycja miałaby też powstać na Saskiej Kępie, tylko pytanie - czy jest ona w naszej dzielnicy potrzebna?

Pandemia koronawirusa nie zakłóciła planów Urzędu Miasta w kwestii organizacji konsultacji społecznych. Odbędą się one w innej formie niż dotychczas, bo zdalnie, za pośrednictwem internetu. Konsultacje poświęcone są budowie urządzeń do ładowania samochodów elektrycznych w wyznaczonych punktach Warszawy. Projekt przygotowywany przez stołeczny ratusz przewiduje powstanie 517 nowych stacji. Oznacza to łącznie 1034 stanowiska do zasilania pojazdów ekologicznych. Każda stacja to po prostu słupek z dwoma punktami poboru energii. W praktyce jedna "ładowarka" będzie w stanie obsłużyć dwa samochody jednocześnie. Lokalizacje, w których pojawią się nowe urządzenia nie są przypadkowe. Stacje zasilające pojazdy elektryczne będą budowane w bliskim sąsiedztwie szkół, urzędów, przychodni czy obiektów sportowych. Na Saskiej Kępie planowanych jest pięć takich urządzeń. Brane pod uwagę są takie lokalizacje:

  • ulica Brukselska 21
  • ulica Saska 48
  • ulica Paryska 16
  • ulica Lizbońska róg ulicy Afrykańskiej
  • Rondo Waszyngtona, obok wejścia do Parku Skaryszewskiego

Pojemna "ładowarka" powstanie na Błoniach Stadionu Narodowego, przy PKP Stadion. Będzie tu 15 stacji, czyli energię uzupełni w tym miejscu równocześnie aż 30 samochodów.

Na stronie internetowej www.konsultacje.um.warszawa.pl można zobaczyć mapę planowanych stacji. Konsultacje potrwają do 31 maja, ale w formie elektronicznej wszelkie uwagi można wysyłać na adres mailowy: konsultacje_infrastruktura@um.warszwa.pl. Ponadto 28 kwietnia oraz 14 maja odbywać się będą dyżury telefoniczne. W tych dniach, w godzinach 14.00-18.00 Urzędnicy będą dostępni pod numerem telefonu (22) 443 36 19 lub (22) 443 36 24.

Natomiast 20 maja, w godzinach 17:00 - 19:00 poprowadzona zostanie wideokonferencja.

Czy Waszym zdaniem na Saskiej Kępie potrzebne są takie urządzenia?

Moda na Carsharing

Carsharing to wynajem samochodów na określony czas, zwykle na godziny. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób sporadycznie podróżujących autem lub tych, którzy chcą mieć łatwy dostęp do pojazdu, bez konieczności załatwiania formalności urzędowych.

Carsharing ma wiele zalet. Przede wszystkim wyróżnia się sporą flotą aut, a więc wzorową dostępnością. Ponadto można poruszać się buspasem, a parkowanie w płatnej strefie jest darmowe. Korzystając z wynajmu samochodu dodatkowo dbamy o środowisko. W ramach carsharingowej oferty InnogyGO mamy do dyspozycji auta elektryczne w atrakcyjnej cenie. Za minutę przejazdu zapłacimy zaledwie 1.19 złotego.

Możemy też wypożyczyć samochód na 24 godziny, wtedy wydamy 139 złotych. W ramach InnogyGO mamy również możliwość zdecydować na iile konkretnie chcemy wynająć auto. Pakiet 30 minut kosztuje 29.99 złotych.

Pakiet 75 minut to opłata w wysokości 59.99 złotych, natomiast 99.99 złotych zapłacimy za pakiet 5 godzin.

Więcej szczegółów dotyczących oferty InnogyGO znajdziecie tutaj.

Rejestrując się z naszego kodu michwosz-obwgikmfrw otrzymasz 10 PLN na pierwszą jazdę innogy go! Szczegóły tutaj

Tagi: Auta Elektryczne, Stacje Benzynowe, Komunikacja, Transport

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wróciły rejsy po Wiśle

Wróciły rejsy po Wiśle

środa, 8.07.2020 9

Od 4 lipca ponownie możemy wypłynąć w rejs promami po Wiśle. Statki będą kursować do końca września. [...]

Droga wzdłuż linii tramwajowej na Gocław nie powstanie

Droga wzdłuż linii tramwajowej na Gocław nie powstanie

piątek, 26.06.2020 70

Stołeczny Ratusz zrezygnował z budowy Alei Tysiąclecia. Ta miała powstać wzdłuż planowanej linii tramwajowej na Gocław. Na decyzję Ratusza wpłynęła zmiana przepisów. [...]

„Zabierz auto z Saskiej Kępy” – podczas święta dzielnicy szykują się zmiany w organizacji ruchu

„Zabierz auto z Saskiej Kępy” – podczas święta dzielnicy szykują się zmiany w organizacji ruchu

sobota, 18.05.2019

W sobotę 25 maja odbędzie się wielkie sąsiedzkie święto Saskiej Kępy. Na mieszkańców czekać będą liczne atrakcje. To też doskonała możliwość, by poznać swoich sąsiadów. Podczas Święta Saskiej Kępy mieszkańcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym. [...]

Zakorkowane uliczki, kiepska widoczność, wypadki

Zakorkowane uliczki, kiepska widoczność, wypadki

wtorek, 2.04.2019 65

Saska Kępa niejednego zachwyca swymi małymi, urokliwymi uliczkami. Ten medal posiada jednak też drugą stronę – to niekończące się problemy komunikacyjne, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy. Czy jest szansa na ich rozwiązanie? [...]

Zobacz też