40 aktualna temperatura 14 °C
ciśnienie 1007 hPa pm2.5 24 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 85% pm10 35 μg/m3
środa, 8 lipca 2020 r. Damian

Wróciły rejsy po Wiśle

Od 4 lipca ponownie możemy wypłynąć w rejs promami po Wiśle. Statki będą kursować do końca września.

Każdego roku sezon nad Wisłą startuje 1 maja, tym razem było jednak inaczej. Pandemia koronawirusa znacząco pokrzyżowała nasze plany. Wymusiła konieczność wprowadzenia wszelkich ograniczeń, a wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS- CoV-2.

Wreszcie nadeszła pora na uruchomienie promów Warszawskich Linii Turystycznych. Nie obyło się jednak bez komplikacji. Na przeszkodzie stanął wysoki poziom Wisły, a ten był efektem ostatnich, ulewnych deszczów. Finalnie jednak udało się w pierwszą sobotę lipca otworzyć stołeczny sezon promowy. To bez wątpienia jedna z bardziej lubianych atrakcji w Warszawie. W tym roku po Wiśle będą pływały łącznie trzy promy.

Słonka – kursuje pomiędzy Cyplem Czerniakowskim a Saską Kępą i będzie mogła jednorazowo zabrać na pokład 23 osoby.

Pliszka – pływa wzdłuż mostu Poniatowskiego, z brzegu przy Wisłostradzie do Stadionu PGE Narodowego (na Poniatówkę). Na pokładzie będą mogły jednocześnie przebywać 23 osoby.

Znacznie więcej pasażerów zabierze prom Wilga. Na pokładzie może jednocześnie przebywać 50 osób. Promy kursują pomiędzy Podzamczem-Fontannami a ZOO (ulica Ratuszowa).

W lipcu i sierpniu promy będą pływały codziennie, a we wrześniu jedynie w weekendy. Na pokład można wsiąść z rowerem. Rejsy statkami Słonka, Pliszka i Wilgą są bezpłatne.

Inne wakacyjne atrakcje

Nie tylko Wisła ma w sobie wyjątkowy urok. Co roku, w wakacje można korzystać także z innych atrakcji. Na stołeczne ulice wyjeżdzają zabytkowe autobusy i tramwaje. Tak samo jest w tym roku. Od 4 lipca do 30 sierpnia, w weekendy można się przejechać turystyczną linią autobusową 100, a także tramwajową T.

Autobusy linii 100 będą kursowały na trasie: Centrum – Marszałkowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – Senatorska – Miodowa – Świętojerska – Anielewicza – Karmelicka – Stawki – Muranowska – Konwiktorska – Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – al. Zieleniecka – most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Bagatela – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – Centrum.

Natomiast tramwaje turystycznej linii T będą zaczynały kursy na pętli Metro Marymont, a dalej pojadą ulicami: Słowackiego – Mickiewicza – Międzyparkowa – most Gdański – Ratuszowa – al. Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – Słowackiego.

W turystycznych liniach obowiązują bilety zgodne z taryfą Warszawskiego Transportu Publicznego.

Tagi: Wisła, Promy, Transport, Covid-19, Koronawirus

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

piątek, 18.09.2020 6

W sobotę, 19 września, miliony wolontariuszy w 180 krajach na całym świecie będą mieć ten sam cel: przeciwdziałać globalnej epidemii odpadów i mniej zanieczyszczać Ziemię. Dzielnica Wisła w ramach akcji World Cleanup Day zaprasza do wspólnego sprzątania nadwiślańskich plaż. [...]

Darmowe atrakcje na Wiśle

Darmowe atrakcje na Wiśle

poniedziałek, 31.08.2020 8

Sezon rejsów po Wiśle zakończy się za miesiąc. Przez najbliższe cztery tygodnie będzie można bezpłatnie popłynąć kultową, drewnianą łodzią i posłuchać ciekawostek. Ponadto można się także wybrać na spływ kajakowy. [...]

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

niedziela, 30.08.2020 9

Głównym celem powstania Dzielnicowego Punktu Wsparcia jest wzmocnienie i uzupełnienie działań administracji publicznej prowadzonych w kierunku przeciwdziałaniu COVID-19 w społecznościach lokalnych. Fundacja Urszuli Jaworskiej od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce bacznie przygląda się działaniom na rzecz mieszkańców oraz informacjom pojawiającym się w Internecie na temat koronawirusa. [...]

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

środa, 22.07.2020

Polacy coraz chętniej dokonują zakupów z dostawą do domu. Wraz z popytem na takie usługi, rośnie liczba firm, które je oferują. Jak je znaleźć? Wprawdzie wyszukiwarki sklepów istnieją, jednak nie są one wystarczająco dostosowane do potrzeb użytkowników. Nowy, wygodny portal ktoDowiezie.pl w kilka sekund pozwoli znaleźć sklep z ofertą, na której nam rzeczywiście zależy. To również największa baza sklepowo-usługowa w Polsce. [...]

Zobacz też