90 aktualna temperatura -2 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 89 μg/m3
Zła jakość powietrza! wilgotność 92% pm10 130 μg/m3
wtorek, 13 listopada 2018 r. Dorota

Osiecka w popkulturze

Gratka dla fanów twórczości Agnieszki Osieckiej. Pod koniec października na rynku pojawił się zestaw czterech unikatowych płyt z 90. piosenkami artystki, zatytułowany "Osiecka w popkulturze". Wydawnictwo jest już na rynku.

Chyba nie ma nikogo, kto by o Osieckiej nie słyszał. Znana poetka z Saskiej Kępy tworzyła najpiękniejsze piosenki i wiersze w pobliskich kawiarniach i lokalnych parkach, kreując tym samym polską popkulturę. Zadebiutowała w połowie lat 50., a jej artystyczna działalność trwała do 1997 roku.

„Osiecka w popkulturze“ składa się z czterech unikatowych płyt z 90 piosenkami Agnieszki Osieckiej:

  • Osiecka w teatrze
  • Osiecka w kabarecie
  • Osiecka w filmie
  • Osiecka w telewizji

Wszystkie utwory można było usłyszeć w spektaklach teatralnych, programach telewizyjnych, serialach, filmach i programach kabaretowych. Repertuar zawiera najbardziej znane przeboje ("Niech żyje bal", "Wielka woda", "Czy te oczy mogą kłamać") i nagrania mniej popularne, do których również warto sięgnąć i przypomnieć sobie ich ponadczasowe brzmienie ("Szaloną być", "Kolory", "Chleb z czeremchą").

Na płyty składają się dodatkowo archiwalne utwory (mało znane nagrania Kabaretu Dudek, oryginalne piosenki ze spektakli Teatru Atelier) oraz piosenki, które na nowo odświeżyli młodzi, współcześni artyści (Maja Kleszcz, Ralph Kamiński, Natalia Lubrano i inni).

Płytę można kupić m.in na stronie wydawnictwa MTJ, a niektórych utworów już teraz posłuchać w serwisach muzycznych, Youtubie i FTPie radiowym.

Tagi: Agnieszka Osiecka, Muzyka, Płyty

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
PROM Kultury Saska Kępa rozbrzmi dźwiękami i słowami Osieckiej!

PROM Kultury Saska Kępa rozbrzmi dźwiękami i słowami Osieckiej!

środa, 10.10.2018

14 października 2018 r. na PROMie Kultury Saska Kępa odbędzie się koncert finałowy Mazowieckiego XI. Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2018”. [...]

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

poniedziałek, 29.01.2018 6

Między 13 maja a 16 września 2017 miał miejsce cykl 11 koncertów, warsztatów gry na djembe oraz tańca afrykańskiego. Na oficjalnej stronie internetowej tych wydarzeń udostępniono w międzyczasie krótką ankietę ewaluacyjną. Dziś poznamy jej wyniki! [...]

I Festiwal Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności – w Warszawie zabrzmiały legendarne utwory!

I Festiwal Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności – w Warszawie zabrzmiały legendarne utwory!

czwartek, 25.01.2018 21

20 stycznia w Promie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbył się I Festiwal Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności. [...]

Wielki powrót Blues Time!

Wielki powrót Blues Time!

wtorek, 31.10.2017 11

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, będziemy świadkami powrotu na scenę saskokępskiego zespołu Blues Time. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie znany i ceniony pianista bluesowy Dominik Abłamowicz. [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję