11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 6 czerwca 2018 r. Damian

Kiedy są sprzątane ulice na Saskiej Kępie?

Warszawa to ogromna metropolia, która tętni życiem przez całą dobę. To właśnie nocą prowadzone są wszelkie prace porządkowe na stołecznych ulicach, przystankach czy nawet w metrze, tak aby nie stwarzać utrudnień komunikacyjnych w ciągu dnia.

Zarząd Oczyszczania Miasta informuje, że w każdą noc w Warszawie sprzątane są ulice. W ciągu tygodnia wyczyszczonych jest 1300 kilometrów dróg.

Prace prowadzone są zgodnie z przyjętym przez firmę harmonogramem, który nie może ulec zmianie. Każda ulica, która jest obsługiwana przez Zarząd Oczyszczania Miasta jest dokładnie sprzątana przynajmniej raz w tygodniu.

Za większość dróg w obrębie naszej dzielnicy odpowiedzialny jest również Zarząd Oczyszczania Miasta. Prace odbywają się w ciagu dwóch dni i obejmują takie ulice jak: Francuska, Zwycięzców, Saska, Paryska czy Międzynarodowa. W każdą noc z poniedziałku na wtorek na tych arteriach odbywa się gruntowne sprzątanie na sucho za pomocą specjalnych samojezdnych zamiatarek. Natomiast w noc z wtorku na środę prace porządkowe polegają na umyciu sprzątniętych poprzedniej doby dróg. Te z kolei czynności wykonywane są za pomocą specjalnych pojazdów - zmywarek. Warto zaznaczyć, że te prace odbywają się co najmniej raz w miesiącu.

Tagi: Zarząd Oczyszczania Miasta, Sprzątanie Ulic, Czystość

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wygodniej na siłowni plenerowej w parku Skaryszewskim

Wygodniej na siłowni plenerowej w parku Skaryszewskim

wtorek, 13.09.2016 22

Trwa wymiana nawierzchni pod urządzeniami. Zamontowane zostaną także stojaki rowerowe. [...]

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o trawniki

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o trawniki

środa, 25.11.2015

ZOM odtwarza trawniki, m.in. ten w miejscu byłego już nielegalnego parking przy ul. Saskiej. [...]

Zobacz też