11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 9 maja 2018 r. Damian

Sezon rejsów statkiem po Wiśle rozpoczęty

Wiosna to doskonały czas na różnego rodzaju aktywności pod gołym niebem. Jeżeli znudziła Was jazda jednośladem wzdłuż hałaśliwych i zakorkowanych arterii, proponujemy Wam relaksacyjne rejsy statkiem po Wiśle. 1 maja 2018 roku rozpoczął się jubileuszowy, dziesiąty sezon funkcjonowania promów Warszawskich Linii Turystycznych.

Rejsy statkiem Warszawskich Linii Turystycznych to nie tylko świetny sposób na szybkie dotarcie na drugi brzeg, ale również doskonała okazja do poznania uroków stołecznych, dzikich plaż po prawej stronie Wisły. Oczywiście płynąc takim tramwajem wodnym po rzece możemy również podziwiać panoramę Warszawy z różnej perspektywy, co także jest dużą atrakcją.

Podobnie jak w ubiegłym latach, oprócz Saskiej Kępy, bezpłatne promy połączą brzegi rzeki na wysokości Podzamcza (Podzamcze - ZOO)- “WILGA” i Nowodworów (Łomianki - Nowodwory)- “TURKAWKA”.

Natomiast statki "SŁONKA" zabiorą chętnych z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę (przystań na plaży przy moście Łazienkowskim). Prom "PLISZKA" zaś kursuje pomiędzy brzegami przy Moście Poniatowskiego oraz Stadionie Narodowym.

Statki “Pliszka”, “Słonka” i "Turkawka" zabierają na pokład 21 osób oraz 21 rowerów, natomiast prom "Wilga" jest w stanie jednorazowo zabrać 40 osób i 40 jednośladów. Rozkład kursowania tramwajów wodnych dostępny jest na stronie internetowej ZTM.

Jeśli jesteście zmęczeni zgiełkiem miasta i pragniecie wypoczynku poza Warszawą, warto wybrać się na wycieczkę statkiem do Serocka. W tym roku z powodu niskiego stanu wody na Wiśle i braku możliwości śluzowania, od 2 maja rejsy statkiem „ZEFIR“ do Serocka będą odbywać się na trasie skróconej Żerań – Serock- Żerań, a podróż rozpoczyna się z przystani przy Podzamczu.

Prom „Zefir" jest w stanie jednorazowo zabrać na pokład 120 pasażerów. Na statku znajduje się grill oraz barek z ciepłymi i zimnymi potrawami.v

Wszystkie rejsy promami przez Wisłę są bezpłatne. Cena rejsu do Serocka wynosi 36 złotych, dzieci i młodzież do 18 roku życia podróżują ze zniżką 50% (18 złotych).

Zachęcamy Was do skorzystania z usług Warszawskich Linii Turystycznych!

Tagi: Promy, Warszawskie Linie Turystyczne, Rejsy Po Wiśle

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wróciły rejsy po Wiśle

Wróciły rejsy po Wiśle

środa, 8.07.2020 9

Od 4 lipca ponownie możemy wypłynąć w rejs promami po Wiśle. Statki będą kursować do końca września. [...]

Sezon wiślanej żeglugi już rozpoczęty!

Sezon wiślanej żeglugi już rozpoczęty!

czwartek, 25.05.2017

Po raz kolejny na Warszawiaków czeka moc wiślanych atrakcji. Obok dobrzej każdemu znanej ofercie Warszawskich Linii Turystycznych, można wybrać ciekawą propozycję Warszawskiej Żeglugi Rekreacyjnej. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z rejsów katamaranami, czy łodziami drewnianymi. Ciekawą alternatywą są również kajaki oraz deski SUP. [...]

Sezon na Wiśle czas zacząć

Sezon na Wiśle czas zacząć

wtorek, 17.05.2016

30 kwietnia ruszył 8. sezon Warszawskich Linii Turystycznych. W tym roku na wody Wisły ponownie wypłyną promy i tramwaje wodne. Na drugi brzeg czy aż do Serocka? Którą podróż wybierzesz? [...]

Zobacz też