11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 8 maja 2018 r. Damian

Nowa atrakcja na Poniatówce

Już wkrótce na słynnej plaży pod Mostem Poniatowskiego pojawi się nowa atrakcja, która z pewnością będzie cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy. Będzie to bowiem plac zabaw inspirowany stołecznym odcinkiem Wisły.

Poniatówka to miejsce relaksu i spotkań towarzyskich. Już wkrótce na tym terenie będzie można legalnie spożywać piwo.

Tymczasem Ratusz Miasta Stołecznego Warszawy zapowiada, że pod koniec maja pojawi się na plaży nowy obiekt. Będzie to bowiem plac zabaw. Już w 2014 roku na wiślanej plaży pojawiły się jego pierwsze elementy. Jednak dopiero teraz będzie stanowił prawdziwą atrakcję. Bowiem obszar ten ma przedstawiać krajobraz warszawskiego odcinka Wisły, który odtworzony zostanie z drewna, piasku, roślin, głazów i beżowych lin.

Newralgicznym punktem nowego placu zabaw ma być drewniana kładka, która będzie odzwierciedlała bieg Wisły. Natomiast podesty odtworzą porty znajdujące się przy rzece.

Projekt jest naprawdę bardzo ciekawy. "Las łęgowy został na placu przedstawiony w formie drewnianych pali. Obok niego znajdziemy piaskownicę w formie ławicy, a dalej kępy tworzone przez wiklinowe zarośla. Niewielka ścianka edukacyjna przybliży najmłodszym zagadnienia związane z przyrodą, żeglugą i plażowaniem" - opisują urzędnicy.

Dodatkową atrakcją ma być tunel prowadzący do ogrodu. Plan przewiduje również powstanie baz z wiklinowymi szałasami i flagami, do tego miniaturowy park liniowy, który zapewne stanie się jedną z większych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na nowym placu zabaw nie zabraknie również elementów związanych z wodą. Pojawi się także specjalny tor wodny, na którym będą umieszczone tamy i koła młyńskie.

Oprócz tego projekt przewiduje powstanie huśtawek, zjeżdżalni i piaskownic. Obok mają się również pojawić specjalne tablice interaktywne, na których będą wyświetlane różne ciekawe zagadnienia.

Nowy obiekt będzie w pełni przystosowany dla niepełnosprawnych dzieci. Miejsce będzie dostępne także dla najmłodszych mieszkańców stolicy, na przestrzeni tej bowiem wydzielony zostanie specjalny dla nich sektor. Wszystko to dla ich bezpieczeństwa.

Kolorystyka tego miejsca będzie nawiązywała do naturalnych barw otoczenia Wisły. Znajdziemy tu również dekoracje z wierzby oraz płaskorzeźby. Projektantem nowego obiektu na Poniatówce jest Pracownia K, natomiast wykonawcami prac są firmy ZielBud oraz Braty i Kompany.

Nowy plac zabaw na słynnej plaży pod Mostem Poniatowskiego ma być oddany do użytku już pod koniec maja. Obiekt zapewne stanie się jedną z większych atrakcji Poniatówki. Podczas, gdy najmłodsi mieszkańcy Warszawy będą bawić się na tym wyjątkowym placu zabaw, w tym czasie ich rodzice będą mogli swobodnie wypocząć.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Poniatówka, Plac Zabaw

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Poniatówka nadal z zakazem picia alkoholu

Poniatówka nadal z zakazem picia alkoholu

środa, 20.05.2020 5

14 maja radni ze stołecznego ratusza przedłużyli do odwołania zakaz spożywania alkoholu na Poniatówce. Na plaży można jednak spędzać czas wolny i grillować, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. [...]

Wypocznij nad Wisłą tak, jak lubisz

Wypocznij nad Wisłą tak, jak lubisz

środa, 31.07.2019 8

Rejsy żaglówką, rodzinne czytanie bajek czy joga o zachodzie słońca to kilka weekendowych atrakcji Dzielnicy Wisła. Dodatkowo na czterech plażach – Saskiej, Poniatówce, Zoo i Żoliborz goście piaszczystych brzegów mogą bezpłatnie wypożyczyć leżak, książkę oraz sprzęt rekreacyjny. [...]

Poznaj swojego plażowego

Poznaj swojego plażowego

piątek, 20.07.2018 11

Wisła przyciąga latem tysiące warszawiaków. W ciepłe dni największą popularnością cieszą się nadrzeczne bulwary i miejskie plaże. Tymi drugimi opiekują się warszawscy plażowi, od których przez cały sezon bezpłatnie wypożyczyć można m.in. sprzęt rekreacyjny. [...]

Nad Wisłą zrobi się bezpieczniej

Nad Wisłą zrobi się bezpieczniej

poniedziałek, 9.07.2018 10

Na stołecznych plażach zrobi się bezpieczniej. Wszystko za sprawą patroli medycznych, które będą strzec rejonu pomiędzy mostem Gdańskim a mostem Poniatowskiego. Jest to działanie w ramach projektu “Bezpiecznie nad Wisłą”. [...]

Zobacz też