POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 05:10 (ulica Zwycięzców)
42 aktualna temperatura 14 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 25 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 77% pm10 34 μg/m3
wtorek, 8 maja 2018 r. Damian

Nowa atrakcja na Poniatówce

Już wkrótce na słynnej plaży pod Mostem Poniatowskiego pojawi się nowa atrakcja, która z pewnością będzie cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy. Będzie to bowiem plac zabaw inspirowany stołecznym odcinkiem Wisły.

Poniatówka to miejsce relaksu i spotkań towarzyskich. Już wkrótce na tym terenie będzie można legalnie spożywać piwo.

Tymczasem Ratusz Miasta Stołecznego Warszawy zapowiada, że pod koniec maja pojawi się na plaży nowy obiekt. Będzie to bowiem plac zabaw. Już w 2014 roku na wiślanej plaży pojawiły się jego pierwsze elementy. Jednak dopiero teraz będzie stanowił prawdziwą atrakcję. Bowiem obszar ten ma przedstawiać krajobraz warszawskiego odcinka Wisły, który odtworzony zostanie z drewna, piasku, roślin, głazów i beżowych lin.

Newralgicznym punktem nowego placu zabaw ma być drewniana kładka, która będzie odzwierciedlała bieg Wisły. Natomiast podesty odtworzą porty znajdujące się przy rzece.

Projekt jest naprawdę bardzo ciekawy. "Las łęgowy został na placu przedstawiony w formie drewnianych pali. Obok niego znajdziemy piaskownicę w formie ławicy, a dalej kępy tworzone przez wiklinowe zarośla. Niewielka ścianka edukacyjna przybliży najmłodszym zagadnienia związane z przyrodą, żeglugą i plażowaniem" - opisują urzędnicy.

Dodatkową atrakcją ma być tunel prowadzący do ogrodu. Plan przewiduje również powstanie baz z wiklinowymi szałasami i flagami, do tego miniaturowy park liniowy, który zapewne stanie się jedną z większych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na nowym placu zabaw nie zabraknie również elementów związanych z wodą. Pojawi się także specjalny tor wodny, na którym będą umieszczone tamy i koła młyńskie.

Oprócz tego projekt przewiduje powstanie huśtawek, zjeżdżalni i piaskownic. Obok mają się również pojawić specjalne tablice interaktywne, na których będą wyświetlane różne ciekawe zagadnienia.

Nowy obiekt będzie w pełni przystosowany dla niepełnosprawnych dzieci. Miejsce będzie dostępne także dla najmłodszych mieszkańców stolicy, na przestrzeni tej bowiem wydzielony zostanie specjalny dla nich sektor. Wszystko to dla ich bezpieczeństwa.

Kolorystyka tego miejsca będzie nawiązywała do naturalnych barw otoczenia Wisły. Znajdziemy tu również dekoracje z wierzby oraz płaskorzeźby. Projektantem nowego obiektu na Poniatówce jest Pracownia K, natomiast wykonawcami prac są firmy ZielBud oraz Braty i Kompany.

Nowy plac zabaw na słynnej plaży pod Mostem Poniatowskiego ma być oddany do użytku już pod koniec maja. Obiekt zapewne stanie się jedną z większych atrakcji Poniatówki. Podczas, gdy najmłodsi mieszkańcy Warszawy będą bawić się na tym wyjątkowym placu zabaw, w tym czasie ich rodzice będą mogli swobodnie wypocząć.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Poniatówka, Plac Zabaw

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Już wkrótce napijesz się legalnie piwa na Poniatówce

Już wkrótce napijesz się legalnie piwa na Poniatówce

czwartek, 26.04.2018

Po czwartkowych (19.04) obradach stołecznych radnych zapadła decyzja o zniesieniu zakazu spożywania alkoholu na słynnej Poniatówce. Jednakże zdania w tej kwestii były bardzo podzielone a sesja burzliwa. [...]

Otwarcie placu zabawa przy szpitalu na Niekłańskiej

Otwarcie placu zabawa przy szpitalu na Niekłańskiej

środa, 10.05.2017 55

Uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci przy Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. [...]

Pawilon przy „Poniatówce” do wynajęcia

Pawilon przy „Poniatówce” do wynajęcia

czwartek, 13.03.2014 43

Warszawscy urzędnicy ogłosili przetarg na wynajem pawilonu plażowego przy „Poniatówce”. Mają w nim powstać obiekty gastronomiczne, sanitarne oraz takie, które wpłyną pozytywnie na zaktywizowanie terenów nad Wisłą. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo