23 aktualna temperatura 20 °C
ciśnienie 1009 hPa pm2.5 14 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 83% pm10 18 μg/m3
czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Damian

Konkurs Piosenki Francuskiej powraca

Z radością informujemy o przygotowaniach do kolejnej edycji Konkursu Piosenki Francuskiej. Można się już zgłaszać.

Do 21 maja 2018 roku można się zgłaszać do VI edycji Konkursu Piosenki Francuskiej. Jest to doskonała okazja, aby rozwinąć swój talent wokalny oraz podszlifować znajomość języka francuskiego.

Urząd Dzielnicy Praga Południe wraz z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą CCIFP zapraszają zainteresowane osoby do wzięcia udziału w szóstej edycji Konkursu Piosenki Francuskiej. Do wydarzenia mogą się zgłaszać uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych znajdujących się w obrębie Miasta Stołecznego Warszawy. Podczas trwania eliminacji do półfinału, każdy uczestnik będzie zobowiązny przygotować dwie piosenki w tym przynajmniej jedną w języku francuskim.

Finaliści Konkursu Piosenki Francuskiej wystąpią na koncercie podczas Dnia Francuskiego w Warszawie 8 lipca. Na zwycięzców czekają bardzo ciekawe nagrody, a finalista otrzyma m.in. weekendowy voucher na wyjazd dla dwóch osób do Paryża.

Konkurs Piosenki Francuskiej jest bardzo dobrą inicjatywą, która pozwala młodym, zdolnym ludziom poszerzać swoje doświadczenia oraz sprzyja w udoskonalaniu swoich umiejętności zarówno językowych jak i wokalnych. Ponadto młodzież biorąca udział w tym wydarzeniu ma okazję przezwyciężyć lęki związane z wystąpieniami publicznymi.

Konkurs cieszy się sporym powodzeniem, dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna odsłona tego przedsięwzięcia.

Regulamin Konkursu można przejrzeć na stronie przygotowanej przez Urząd Dzielnicy.

Wydarzenie na Facebook

Tagi: Konkurs Piosenki Francuskiej, Dzień Francji

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Poznaliśmy laureatów Konkursu Piosenki Francuskiej

Poznaliśmy laureatów Konkursu Piosenki Francuskiej

czwartek, 12.07.2018 3

W niedzielę 8 lipca odbył się finał szóstej edycji Konkursu Piosenki Francuskiej. Znamy zwycięzców! [...]

Wiemy kto wystąpi w konkursie “Zaśpiewaj na Francuskiej”

Wiemy kto wystąpi w konkursie “Zaśpiewaj na Francuskiej”

wtorek, 26.06.2018 5

Finał konkursu piosenki francuskiej odbędzie się 8 lipca. Już na początku czerwca poznaliśmy uczestników tegorocznego wydarzenia, podczas przesłuchania w PROMie Kultury przy ulicy Brukselskiej 23. [...]

Konkurs Piosenki Francuskiej - półfinały

Konkurs Piosenki Francuskiej - półfinały

środa, 6.06.2018

Już jutro i w piątek (6 i 7 czerwca) odbędą się półfinałowe przesłuchania uczestników tegorocznego Konkursu Piosenki Francuskiej... [...]