11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Damian

Już wkrótce napijesz się legalnie piwa na Poniatówce

Po czwartkowych (19.04) obradach stołecznych radnych zapadła decyzja o zniesieniu zakazu spożywania alkoholu na słynnej Poniatówce. Jednakże zdania w tej kwestii były bardzo podzielone a sesja radnych burzliwa.

Z inicjatywą wyłączenia plaży pod Mostem Poniatowskiego ze strefy zakazu spożywania alkoholu wyszli radni Platformy Obywatelskiej. Warto wspomnieć, że jeszcze kilka miesięcy temu partia ta była przeciwna tej idei. Można zatem przypuszczać, że za zmianą decyzji stoją zbliżające się wybory.

W obradach uczestniczyło łącznie 53 radnych. Za przyjęciem nowej uchwały głosowało 35 osób, natomiast przeciw było 17. Jedna osoba zaś się wstrzymała.

Na sesji pojawili się również mieszkańcy Saskiej Kępy, którzy negatywnie są nastawieni do zmiany przepisów. Twierdzą, że poprzez legalizację spożywania alkoholu na Poniatówce, radni zezwalają na zakłócania w tym miejscu porządku i ciszy nocnej.

Zdaniem Elżbiety Sobiczewskiej z jednej ze wspólnot mieszkaniowych przy ulicy 3 Maja, rada wprowadzając poprzednią uchwałę dotyczącą wyłączenia zakazu spożywania na bulwarach „uszczęśliwiła mieszkańców”. „Teraz uszczęśliwiacie Saską Kępę” – ironizowała.

Mieszkanka Powiśla odniosła się co prawda do sytuacji panującej na Bulwarach Wiślanych, gdzie młodzież notorycznie przesiaduje i pije alkohol, zakłócając przy tym ciszę nocną. Niewykluczone jest, że podobnie będzie na Poniatówce.

- “Wy nie macie pojęcia, jak wygląda spożywanie alkoholu nad Wisłą i na bulwarach. Od piątku do niedzieli jest tam istny armagedon. Tam nie ma żadnych rodzin z dziećmi. Jest młodzież, która przez cały weekend wędruje z torbami pełnymi alkoholu, a kiedy im się kończy, wszyscy lądują na stacji benzynowej” - skarżyła się Pani Elżbieta. Narzekała również na brak reakcji ze strony policji i straży miejskiej.

- ”Młodzież wrzeszczy, brudzi i niszczy samochody. Ja w niedzielę, chcąc wyjechać samochodem, muszę wyjść z szufelką i posprzątać, bo nie mam jak się ruszyć”. Krzyczała, apelując do radnych, że zanim wyłączą ten obszar z zakazu spożywania alkoholu, niech przyślą w to miejsce więcej patroli służb mundurowych. Nikt jednak nie odniósł się do postulatów pani Elżbiety.

Radny PiS Dariusz Figura stwierdził, że najistotniejsze jest bezpieczeństwo i porządek.

“...Jeśli nie potrafimy tego zapewnić, powinniśmy się poważnie zastanowić, zanim rozszerzymy strefę wolną od zakazu w innych miejscach. Pani przyszła z konkretnymi problemami, a państwo milczycie” - powiedział.

Po kilkudziesięciominutowych obradach zapadła decyzja o zniesieniu zakazu spożywania alkoholu na plaży pod Mostem Poniatowskiego. Obszar wolny od zakazu obejmuje teren na szerokości od brzegu Wisły do ścieżki rekreacyjnej, oznakowanej słupkami Wiślanego Systemu Informacyjnego.

Nowe przepisy wejdą w życie w ciągu 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Warto też wspomnieć, że od piątku 20 kwietnia można legalnie pić piwo na lewobrzeżnych bulwarach wiślanych tj; Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego i Religi.

Tagi: Poniatówka, Alkohol Nad Wisłą, Plaża

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

piątek, 18.09.2020 6

W sobotę, 19 września, miliony wolontariuszy w 180 krajach na całym świecie będą mieć ten sam cel: przeciwdziałać globalnej epidemii odpadów i mniej zanieczyszczać Ziemię. Dzielnica Wisła w ramach akcji World Cleanup Day zaprasza do wspólnego sprzątania nadwiślańskich plaż. [...]

Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Animacje Dzielnicy Wisła powracają – ekologicznie i bezpiecznie nad rzeką

Animacje Dzielnicy Wisła powracają – ekologicznie i bezpiecznie nad rzeką

wtorek, 7.07.2020

Wypożyczalnie leżaków, warsztaty ekologiczne i rejsy po rzece – to część atrakcji, z których będą mogli skorzystać goście bulwarów i miejskich plaż. Dzielnica Wisła ruszyła z sezonem 4 lipca. Nie zapominamy oczywiście o zasadach bezpieczeństwa w czasie epidemii. [...]

Poniatówka nadal z zakazem picia alkoholu

Poniatówka nadal z zakazem picia alkoholu

środa, 20.05.2020 5

14 maja radni ze stołecznego ratusza przedłużyli do odwołania zakaz spożywania alkoholu na Poniatówce. Na plaży można jednak spędzać czas wolny i grillować, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. [...]

Zobacz też