11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 26 czerwca 2018 r. Damian

Wiemy kto wystąpi w konkursie “Zaśpiewaj na Francuskiej”

Finał konkursu piosenki francuskiej odbędzie się 8 lipca. Już na początku czerwca poznaliśmy uczestników tegorocznego wydarzenia, podczas przesłuchania w PROMie Kultury przy ulicy Brukselskiej 23.

Organizatorami konkursu “Zaśpiewaj na Francuskiej” są Urząd Dzielnicy Praga Południe oraz Francusko-Polską Izbą Gospodarczą CCIFP. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce Pierre’a Lévy oraz Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego. W tym roku odbywa się po raz szósty. Konkurs dedykowany jest głównie uczniom szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych znajdujących się w obrębie Miasta Stołecznego Warszawy.

W dniach 7 - 8 czerwca w PROMie Kultury odbyły się przesłuchania uczestników. Zawodnicy musieli przygotować dwie piosenki w tym przynajmniej jedną w języku francuskim. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż spośród 38 osób musieli wyeliminować 28 młodych, uzdolnionych wykonawców. Po dwóch dniach eliminacji poznaliśmy dziesięciu utalentowanych uczestników, którzy zaśpiewają w finale konkursu podczas Dnia Francuskiego w Warszawie.

Finalistami szóstej edycji konkursu “Zaśpiewaj na Francuskiej” są:

  1. Joanna Biedrzycka
  2. Julianna Górecka
  3. Agnieszka Kukla
  4. Piotr Milencki
  5. Marta Paleczna
  1. Kamila Sulkowska
  2. Karolina Tomczak
  3. Maciej Tworzowski
  4. Urszula Zubek
  5. Weronika Ździeborska

Uczestnicy finału Konkursu Piosenki Francuskiej wystąpią na koncercie w dniu 8 lipca, który jest organizowany z okazji Święta Narodowego Francji. Wydarzenie odbędzie się na scenie Strefy Kibica na Gocławiu przy Centrum Handlowym Promenada (ulica Rechniewskiego). Wtedy także poznamy zwycięzcę konkursu.

Nagrodą główną jest weekendowy voucher na wyjazd dla dwóch osób do Paryża. Przyznane też będą dodatkowe wyróżnienia takie jak: nagroda publiczności, nagroda Burmistrza Dzielnicy Praga Południe oraz nagroda za najpoprawniejsze użycie języka francuskiego.

Tagi: Święto Francji, Konkurs Piosenki Francuskiej, Zaśpiewaj Na Francuskiej

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Finał Konkursu Piosenki Francuskiej już za chwilę

Finał Konkursu Piosenki Francuskiej już za chwilę

wtorek, 2.07.2019 48

"Śpiewać każdy może"… i to piosenki francuskie! 17 czerwca w Promie Kultury Saska Kępa znów zabrzmiały niezwykle dźwięczne rytmy. Zakończyły się przesłuchania półfinałowe Konkursu Piosenki Francuskiej. [...]

Przed nami 7. edycja Konkursu Piosenki Francuskiej

Przed nami 7. edycja Konkursu Piosenki Francuskiej

wtorek, 21.05.2019

To już siódmy raz, gdy będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze francuskie piosenki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wielki finał odbędzie się już 7 lipca. [...]

Poznaliśmy laureatów Konkursu Piosenki Francuskiej

Poznaliśmy laureatów Konkursu Piosenki Francuskiej

czwartek, 12.07.2018 3

W niedzielę 8 lipca odbył się finał szóstej edycji Konkursu Piosenki Francuskiej. Znamy zwycięzców! [...]

Konkurs Piosenki Francuskiej - półfinały

Konkurs Piosenki Francuskiej - półfinały

środa, 6.06.2018

Już jutro i w piątek (6 i 7 czerwca) odbędą się półfinałowe przesłuchania uczestników tegorocznego Konkursu Piosenki Francuskiej... [...]

Zobacz też