12. lipca ogłoszono wyniki III edycji budżetu partycypacyjnego organizowanego przez Urząd m.st. Warszawy. Pozwala on współdecydować mieszkańcom o przeznaczeniu środków finansowych danej dzielnicy. W tym roku największą popularnością cieszyły się nowe ścieżki rowerowe, poszerzanie zbiorów bibliotek publicznych i rewitalizacja zieleni miejskiej.
Projekty z zakresu ochrony środowiska
- Ptasi ogród przy ulicy Nobla – uporządkowanie zielonego terenu obok garaży przy Stacji Krwiodawstwa. Od strony Saskiej powstanie żywopłot, garaże zasłonią tuje, a na trawniku wyrosną kwiaty i drzewa przyciągające ptaki.
- „Żywy Ogród” – ekologiczny plac zabaw i nauki, przy przedszkolu nr 211, ul. Dąbrówki. Pojawi się nowy sprzęt sportowy i wyposażenie z naturalnych materiałów. Prowadzona będzie także edukacja ekologiczna. Ogród otwarty dla wszystkich dzieci.
- Połączenie chodnika ze ścieżką rowerową na ul. Algierskiej – Istniejącą ścieżkę zastąpi utwardzana nawierzchnia z surowca przyjaznego dla środowiska.
Przestrzeń miejska
- Droga dla rowerów na Egipskiej i Saskiej, pomiędzy Afrykańską i Lizbońską. Połączy Gocław z Trasą Łazienkowską na długości 2 kilometrów.
- Ciemność widzę, ciemność! - oświetlenie 450 metrowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego nad Kanałkiem Wystawowym – ostatni etap kończący projekt „Kanałek Wystawowy – wizytówka Saskiej Kępy”.
- Siłownia plenerowa w Jordanku OPP2, ul. Nobla. Obejmie m.in. rozbiórkę drewnianego budynku i rewitalizację zieleni. Do dyspozycji wszystkich chętnych, w miesiące letnie nawet do godziny 21.
Kultura
- Teatr/ kino i animacje, w PROMie Kultury dla rodzin i dzieci wariacje – bezpłatne zajęcia w niedzielne poranki. Pokazy teatralne lub filmowe organizowane co 2 tygodnie, a po nich warsztaty plastyczne, muzyczne czy teatralne.
- Co wiemy o Święcie Saskiej Kępy – stworzenie raportu podsumowującego 11 edycji Święta. Będzie zawierał rekomendacje odnośnie kolejnych wydarzeń, ogólnodostępny w Internecie.
- Zakup książek nowości dla wypożyczalni nr 100, ul. Zwycięzców 46.
- Zakup nowości wydawniczych dla Wypożyczalni nr 94 i BD 45 oraz materiałów do zajęć plastycznych.
Zachęcamy do uczestniczenia w wydarzeniu w nadchodzących latach. To niepowtarzalna okazja do decydowania o wyglądzie miasta. Głos można oddawać nawet na kilka projektów w obrębie 1 obszaru danej dzielnicy (np. Saska Kępa na Pradze-Południe), osobiście lub przez Internet. Nie trzeba być zameldowanym w stolicy, wystarczy adres zamieszkania. Dokładny opis zwycięskich projektów z Saskiej Kępy można znaleźć tutaj, a wszelkie dodatkowe informacje o budżecie na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl.