11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 14 lipca 2016 r. Sylwia

Znamy wyniki budżetu partycypacyjnego!

12. lipca ogłoszono wyniki III edycji budżetu partycypacyjnego organizowanego przez Urząd m.st. Warszawy. Pozwala on współdecydować mieszkańcom o przeznaczeniu środków finansowych danej dzielnicy. W tym roku największą popularnością cieszyły się nowe ścieżki rowerowe, poszerzanie zbiorów bibliotek publicznych i rewitalizacja zieleni miejskiej.

Projekty z zakresu ochrony środowiska

  • Ptasi ogród przy ulicy Nobla – uporządkowanie zielonego terenu obok garaży przy Stacji Krwiodawstwa. Od strony Saskiej powstanie żywopłot, garaże zasłonią tuje, a na trawniku wyrosną kwiaty i drzewa przyciągające ptaki.
  • „Żywy Ogród” – ekologiczny plac zabaw i nauki, przy przedszkolu nr 211, ul. Dąbrówki. Pojawi się nowy sprzęt sportowy i wyposażenie z naturalnych materiałów. Prowadzona będzie także edukacja ekologiczna. Ogród otwarty dla wszystkich dzieci.
  • Połączenie chodnika ze ścieżką rowerową na ul. Algierskiej – Istniejącą ścieżkę zastąpi utwardzana nawierzchnia z surowca przyjaznego dla środowiska.

Przestrzeń miejska

  • Droga dla rowerów na Egipskiej i Saskiej, pomiędzy Afrykańską i Lizbońską. Połączy Gocław z Trasą Łazienkowską na długości 2 kilometrów.
  • Ciemność widzę, ciemność! - oświetlenie 450 metrowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego nad Kanałkiem Wystawowym – ostatni etap kończący projekt „Kanałek Wystawowy – wizytówka Saskiej Kępy”.
  • Siłownia plenerowa w Jordanku OPP2, ul. Nobla. Obejmie m.in. rozbiórkę drewnianego budynku i rewitalizację zieleni. Do dyspozycji wszystkich chętnych, w miesiące letnie nawet do godziny 21.

Kultura

  • Teatr/ kino i animacje, w PROMie Kultury dla rodzin i dzieci wariacje – bezpłatne zajęcia w niedzielne poranki. Pokazy teatralne lub filmowe organizowane co 2 tygodnie, a po nich warsztaty plastyczne, muzyczne czy teatralne.
  • Co wiemy o Święcie Saskiej Kępy – stworzenie raportu podsumowującego 11 edycji Święta. Będzie zawierał rekomendacje odnośnie kolejnych wydarzeń, ogólnodostępny w Internecie.
  • Zakup książek nowości dla wypożyczalni nr 100, ul. Zwycięzców 46.
  • Zakup nowości wydawniczych dla Wypożyczalni nr 94 i BD 45 oraz materiałów do zajęć plastycznych.

Zachęcamy do uczestniczenia w wydarzeniu w nadchodzących latach. To niepowtarzalna okazja do decydowania o wyglądzie miasta. Głos można oddawać nawet na kilka projektów w obrębie 1 obszaru danej dzielnicy (np. Saska Kępa na Pradze-Południe), osobiście lub przez Internet. Nie trzeba być zameldowanym w stolicy, wystarczy adres zamieszkania. Dokładny opis zwycięskich projektów z Saskiej Kępy można znaleźć tutaj, a wszelkie dodatkowe informacje o budżecie na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też