środa , 24 lipca 2013 r.
Zaproponuj newsa!

Poznaj wydawnictwo Veda

Wspólnie z wydawnictwem Veda zapraszamy Was na konkurs, w którym do wygrania będzie książka Moja Praga Pawła Elszteina. Książka jest zbiorem wspomnień pisanych z perspektywy czasu, głównie o Pradze Północ. Książka jest ilustrowana zdjęciami samego autora.

Wydawnictwo VEDA (www.veda.com.pl) działa na polskim rynku od 1991 roku i mieści się na warszawskiej Saskiej Kepie przy ul Walecznych 61. W ofercie wydawniczej znajdują się albumy, biografie, monografie historyczne, wspomnienia, literatura popularno-naukowa, poezja i książki dla dzieci.

Ważne miejsce w działalności VEDY zajmują varsaviana, uhonorowane wieloma nagrodami: serie wydawnicze Korzenie Miasta (autor Jerzy Kasprzycki), Warszawa nieodbudowana (autor Jerzy S. Majewski), Ulice mojego miasta (m.in. Ryszard Żelichowski, Jarosław Zieliński, Michał Pilich). Ostatnio w cyklu poświęconym Warszawie ukazał się w wersji polsko-angielskiej unikatowy album poświęcony pryncypalnej ulicy: „Była taka ulica. Marszałkowska na starych pocztówkach”.

Od roku 2013 Wydawnictwo przygotowuje także duże projekty związane z promocją polskiej historii i kultury oraz - z postaciami wielkich Polaków.

W czerwcu br. ukazał się dwujęzyczny album biograficzny (Ryszard Kapuściński. Fotobiografia), a w sierpniu ukaże się kolejny, w tej samej oryginalnej formule, poświęcony Janowi Karskiemu.

Konkurs już w czwartek piątek na naszym profilu na Facebooku!

Tagi: książka, ulica Walecznych,

Zobacz również

Otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na Saskiej Kępie

Otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na Saskiej Kępie

niedziela, 18.06.2017 111

W najbliższą środę 21 czerwca o godzinie 18, przy ulicy Walecznych 1, odbędzie się uroczyste otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na naszej Saskiej Kępie. Serdecznie zapraszamy! [...]

Mamy kolejny zabytkowy dom na Saskiej Kępie!

Mamy kolejny zabytkowy dom na Saskiej Kępie!

sobota, 28.01.2017 55

Wybudowany w latach 30. XX wieku, wielorodzinny dom Krzymuskich został oficjalnie wpisany do rejestru zabytków przez wojewódzką konserwator zabytków Panią Barbarę Jezierską. Obiekt ten jest jednym z najbardziej znanych i cenionych budynków modernistycznych przedwojennej Warszawy. Dom Krzymuskich znajduje się przy ulicy Walecznych 12. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama