POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
84 aktualna temperatura -1°C
ciśnienie 1007 hPa pm2.5 76 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 94% pm10 111 μg/m3
poniedziałek , 10 grudnia 2012 r.
Zaproponuj newsa!

Przychodnia z Ateńskiej

Jak informuje Urząd Dzielnicy Praga Południe: w czerwcu 2009 roku u Burmistrza Tomasza Kucharskiego odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości Przychodni znajdującej się przy ulicy Ateńskiej 4. W spotkaniu udział wzięli Dyrektor SZPZLO Ewa Łagodzka oraz jej zastępczyni Grażyna Czaplicka, Prezes Spółdzielni "Ateńska’" Jarosław Machlewski, Radni dzielnicy Teresa Kuźmińska wraz z Ryszardem Kalkhoffem, inicjatorem przedsięwzięcia, wieloletnim działaczem społecznym. Koordynatorem spotkania był Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski.

Kilka dni temu, po niespełna 3 latach odbyło się kolejne spotkanie, tym razem w nowym, pięknym budynku Przychodni Ateńska. Zgodnie z deklaracjami, które padły na spotkaniu w Urzędzie Dzielnicy placówka przeszła gruntowny remont. Spółdzielnia Ateńska ociepliła z własnych środków budynek, wymieniła okna, wykonała termomodernizację a co najważniejsze przystosowała placówkę do potrzeb osób niepełnosprawnych.

,,Wspólne działania władz spółdzielni Ateńska oraz Dzielnicy Praga-Południe a także przedstawicieli SZPZLO zaowocowały powstaniem przychodni dla 8 tysięcznego osiedla. W umowie mamy zagwarantowane istnienie placówki zdrowia przez co najmniej 10 lat’’ powiedział na spotkaniu Prezes Jarosław Machlewski.

Przychodnia już po zmianach, działa od kwietnia bieżącego roku.

Tagi: ateńska, przychodnia, przychodnia ateńska, ulica Ateńska,

Zobacz również

Powstaną ekrany akustyczne oraz nowa nawierzchnia jezdni

Powstaną ekrany akustyczne oraz nowa nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych

środa, 24.05.2017 84

Po kilku latach czekania, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Ateńska w końcu doczekali się pozytywnego rozwiązania sprawy, o którą tak długo walczyli. Powstaną ekrany akustyczne a także wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych. [...]

Śmiertelnie potrącenie na Saskiej Kępie

Śmiertelnie potrącenie na Saskiej Kępie

poniedziałek, 07.03.2016

W piątek 4 marca na skrzyżowaniu ulic Ateńskiej i Saskiej wydarzył się tragiczny wypadek. Samochód osobowy potrącił 75-letnią kobietę, która zginęła na miejscu. [...]

Ważne tematy

Reklama