POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
66 aktualna temperatura -6°C
ciśnienie 1020 hPa pm2.5 46 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 92% pm10 72 μg/m3
sobota , 5 maja 2012 r.
Zaproponuj newsa!

Poznaj swojego sąsiada!

Pamiętacie historię małżeństwa, zapalonych sportowców – smoczych łodzi? Na łamach naszego serwisu prezentowaliśmy wywiad z Krystyną i Józefem Wrzosek Miłość, Saska Kępa i ... łucznictwo. Wspólnie osiągali sukcesy nie tylko w regatach łodzi ze smoczym łbem ale i w łucznictwie. Od dawna są związani z Saską Kępą.

Już 9 maja o godzinie 18:00 w Klubie Kultury Saska Kępa będziecie mieć okazję, aby poznać osobiście tą wyjątkową parę. Spotkanie z państwem Wrzoskami inauguruje cykl "Poznaj sąsiada" w Klubie Kultury Saska Kępa.

- reklama -


A dla przypomnienia Co to za rodzaj sportu „smocze łodzie”?

Smocze łodzie to drużynowy sport wodny. Wywodzi się z południowej Azji, gdzie na tradycyjnych smoczych łodziach pływano od tysiącleci. Współczesne sportowe łodzie, mniejsze od tradycyjnych, mieszczą 22 osoby, w tym 20 wioślarzy, bębniarza i sternika. Jedna z legend głosi, że nad rzeką Jangcy w Chinach odprawiano obrzędy w formie zmagań ozdobnych łodzi, aby obudzić śpiącego Boga-Smoka, który miał oddalić suszę i zagwarantować udane plony.

Tagi: klub kultury, poznaj sąsiada, łucznictwo,

Zobacz również

Józef Gosławski - czyli śladami Mistrzów

Józef Gosławski - czyli śladami Mistrzów

piątek, 25.10.2013 10

Już w sobotę odbędzie się 10. spotkanie z cyklu: "ŚLADAMI MISTRZÓW ... WIELKIE POSTACIE NA SASKIEJ KĘPIE". [...]

Notatki z podróży

Notatki z podróży

wtorek, 22.10.2013 11

Od 23 października w Klubie Kultury Saska Kępa po raz pierwszy prezentowane będą akwarele Heleny i Lecha Grześkiewiczów [...]

Ważne tematy

Reklama