11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 21 lipca 2015 r. Liza

Maraton Warszawski po prawej stronie Wisły

„Maraton Dwóch Brzegów” – tak nazwali organizatorzy tegoroczny Maraton Warszawski, trasa którego przejdzie przez Pragę Południe i Pragę Północ. Uczestnicy pobiegną również ulicami Śródmieścia, Dolnego Mokotowa, Żoliborza i Bielan. 37. PZU Maraton Warszawski odbędzie się 27 września 2015 roku.

Będzie to pierwszy bieg, który naprawdę połączy prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawę. Trasa uwzględnia zarówno miejsca znane z poprzednich edycji biegu, takie jak Łazienki Królewskie czy legendarny tunel, jak i nowe: Park Skaryszewski, Park Praski oraz Kępę Potocką. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku będzie „świeżo i malowniczo”.

37. Maraton Warszawski rozpocznie się i zakończy przy Stadionie Narodowym. Startujący uczestnicy wyruszą w stronę Saskiej Kępy, przebiegną al. Zieleniecką, Francuską, Zwycięzców, Saską i Egipską. Wał Miedzeszyński doprowadzi biegaczy do mostu Świętokrzyskiego, którym przedostaną się na drugą stronę Wisły.

Kolejny odcinek trasy poprowadzi do Łazienek Królewskich przez ulice Dobrą, Solec i Rozbrat. Uczestnicy przebiegną przez tunel, po opuszczeniu którego zobaczą Park Fontann i Skarpę Wiślaną. Od 27 kilometra zostanie rozpoczęta runda wokół Kępy Potockiej. Na rogu Konwiktorskiej i Bonifraterskiej uczestnicy skręcą w stronę mostu Gdańskiego, następnie przebiegną ulicami Pragi Północ. Stąd Wybrzeżem Helskim, a potem Szczecińskim wrócą na Stadion Narodowy.

Organizatorzy, realizując założenia „Maratonu Dwóch Brzegów”, postanowili mocniej zaangażować prawą stronę Wisły, gdyż w poprzednich latach w tej części Warszawy bieg odbywał się jedynie w okolicy Stadionu Narodowego.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też