11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 20 lipca 2015 r.

ART INN otwarty na Pradze

Festiwal i Targi Sztuki ART INN powstały jako odpowiedź na potrzebę stworzenia interdyscyplinarnego wydarzenia, które będzie promować ciekawych artystów, ale też umożliwi niczym nieskrępowany kontakt między odbiorcą a autorem dzieła; podczas którego można wymienić swoje spostrzeżenia, porozmawiać z artystami, lub też kupić dzieło artystyczne. Zorganizowaliśmy 2 edycje ART INN w Warszawie w 2011 roku oraz jedną w Lublinie w 2015 roku.

Latem tego roku Festiwal i Targi Sztuki ART INN powracają na kulturalną mapę stolicy w nowym formacie, jako część projektu Otwarta Ząbkowska, który zmieni ulicę w miejsce twórczej wymiany myśli i wzajemnych inspiracji. Otwieramy się na nowe formy sztuki i nowych artystów, tworzących na warszawskiej Pradze. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Hokuspokus zapraszamy na prawą stronę Wisły, gdzie 18 i 19 lipca odbędą się spacery, warsztaty, happening, a nawet gra miejska – wszystko w ramach idei sztuki otwartej dla widza i na widza. Przenosimy się na Pragę, żeby ją odczarować – pokazać uczestnikom wydarzeń, że jest dzielnicą bezpieczną, przyjazną, która ma swoim gościom do zaoferowania wiele form kultury i sztuki. Angażujemy do współpracy przy organizacji wydarzeń również lokalne środowiska twórcze i artystów z całej Polski.

Teren naszego działania jest Ząbkowska i jej okolice. Już 18 lipca 2015 roku w godzinach 12.00-15.00 ulica zamieni się w plac budowy – dzieci i młodzież z okolicznych podstawówek oraz przechodnie wcielą się w rolę BUDOWNICZYCH ULIC, by z kartonów, materiałów recyclingowych i gotowych tekturowych fragmentów kamienic zbudować ulicę swoich marzeń. Tego samego dnia zapraszamy mieszkańców Warszawy na spacer PRAGA ARTYSTÓW, który umożliwi wędrówkę po miejscach, gdzie działają twórcy, pozwoli podejrzeć ich przy pracy, porozmawiać z nimi, ale też stworzy platformę dialogu między artystami różnych dziedzin. Start spacerów o godz. 12.00 na rogu ul. Targowej i 11 Listopada oraz o godz. 14.00 na ulicy Ząbkowskiej pod pomnikiem Aniołka (ul. Ząbkowska 1).

W niedzielę 19 lipca 2015 o godz. 12.00 uczestnicy i uczestniczki gry miejskiej na własne życzenie zarobią Z PĘDZLA W UCHO - poddadzą się działaniu sztuki, goszcząc u lokalnych artystów. Za winklem czekać będą zadania, które wystawią na próbę kreatywność, wiedzę i spryt graczy. Na zwycięską ferajnę czeka nagroda – zamknięty kameralny koncert Czesław Mozil Solo Akt w Galerii 81 Stopni na Kłopotowskiego. Na grę miejską zapraszamy wspólnie z Games Development. Początek rozgrywki o godz. 12.00, warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie drogą elektroniczną, na które czekamy do 15 lipca (do godz. 23:59). Obowiązuje limit zgłoszeń, szczegóły na stronie internetowej: artinn.art.pl.

Na zakończenie ART INNu otwartego w niedzielę 19 lipca zapraszamy do pustostanu przy ul. Ząbkowskiej, który dzięki inwencji artysty wyłonionego w ramach konkursu wypełni się na nowo treścią artystyczną podczas happeningu artystycznego ODMALOWANE. Chcemy sprowokować artystów i warszawiaków do dyskusji o nowym, świeżym obliczu tego, co porzucone, zaniedbane, zapomniane. Obok artysty - zwycięzcy konkursu tworzyć będą również mieszkańcy Pragi i innych dzielnic Warszawy, którzy mogą dołączyć do wydarzenia w dowolnym momencie. Start happeningu o godz. 15.00. Będziemy pracować do 18.00, a finalne dzieło będzie dostępne dla widzów do końca wieczora.

Ideą ART INNu jest umożliwienie kontaktu między odbiorcą a autorem dzieła, dlatego podczas tych 2 dni zapraszamy do galerii, pracowni ale też przestrzeni publicznych, w których powstają i powstaną rzeczy niezwykłe, w których będzie można poznawać bezpośrednio i współtworzyć sztukę.Więcej informacji:

Paulina Popławska
Koordynator
Tel.: 791 276 489

artinn.targowisko@gmail.com
www.artinn.art.pl / www.facebook.com/artinn.targi
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też