11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 27 czerwca 2015 r. LN

Artystyczne Pikniki Rodzinne w Skaryszaku

W sobotę 26 lipca w Parku Skaryszewskim rozpocznie się cykl Rodzinnych Pikników Artystycznych, które będą odbywać się co tydzień do końca lipca. W godzinach 15.30 – 18.00 na polanie w pobliżu placu zabaw i Stawów Kaczych będzie można posłuchać koncertów muzycznych i wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe.

Burmistrz dzielnicy Tomasz Kucharski zaprasza mieszkańców stolicy na Rodzinne Pikniki Artystyczne w Skaryszaku, które rozpoczną się w ostatnią sobotę czerwca. Wydarzenie będzie trwało do końca lipca. W każdą sobotę w parku odbywać się będą koncerty polskich zespołów wykonujących muzykę inspirowaną folklorem różnych narodowości. Koncerty startują o 16.30.

Jako pierwsi wystąpią muzycy z zespołu Kapsell z repertuarem w stylu „folklor miejski”. 4 lipca Park Skaryszewski odwiedzi Balkan Sevdach i zaprezentuje muzykę z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego. Twórczość zespołu Klezmersi, który zagra na Rodzinnych Piknikach artystycznych 11 lipca, nawiązuje do polskich, węgierskich, żydowskich, rumuńskich motywów. Na dwóch ostatnich koncertach wystąpią Zejman&Garkumpel oraz Paso Double, duet gitarowy, który zaprezentuje kompozycje rodem z Ameryki Południowej.

Podczas pikników zostanie zorganizowany „kącik artystyczny” dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Przewidziane są dla nich zabawy ruchowe oraz zajęcia rozwijające umiejętności plastyczne, manualne, cyrkowe. W razie deszczowej pogody Artystyczne Pikniki Rodzinne odbywać się będą pod namiotami. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koców, leżaków oraz koszyków z przekąskami.

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też