11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 22 czerwca 2015 r. WL

"Dzielnica z klimatem..." - film o Saskiej Kępie

W ostatni piątek – 19 czerwca, w sali widowiskowej PROMU Kultury Saska Kępa odbyła się projekcja filmu „Dzielnica z klimatem…”. Był to jeden z elementów obchodów 15-lecia gimnazjum im. Prusa.O projekcie uczniów gimnazjum - Mateusza Siudmaka, Szymona Płatka i Łukasz Brierre pisaliśmy już niejednokrotnie. Dzieło młodych artystów powstało w ramach szkolnego projektu i ma na celu promowanie Saskiej Kępy. Film, który śmiało można nazwać etiudą pokazuje Kępę nie tylko taką, jaką widzą ją mieszkańcy i przechodnie, ale dzięki zdjęciom z drona prezentuje także uroki dzielnicy na co dzień niewidoczne dla ludzkiego oka. Autorzy zadbali o to, aby 12 minutowy film pokazał najciekawsze miejsca na Kępie oraz zachęcił do jej zwiedzania. Można więc w nim zobaczyć dużo zieleni, urokliwe zakątki oraz najciekawsze pomniki oraz niezwykłe saskokępskie okazy przyrody.

Swoimi opiniami o Kępie podzielili się przechodnie i mieszkańcy. Dzięki nim wiemy, gdzie najlepiej spędzać czas, gdzie są najlepsze lody, którą herbaciarnię cenią goście oraz czemu warto spędzać czas w Parku Skaryszewskim.

Na pochwałę zasługuje zarówno scenariusz filmu, ale także jakość wykonanych zdjęć oraz montaż. Z pewnością takiego dzieła nie wstydziłby się nie jeden filmowiec z dłuższym stażem.

Cieszymy się, że młodym mieszkańcom Kępy zależy na jej promowaniu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc w tworzeniu tego filmu. Liczymy także, że to nie ostatni taki projekt o Kępie.

Zachęcamy wszystkich mieszkanców Saskiej Kępy i innych dzielnic do obejrzenia filmu!

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też