11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 29 stycznia 2015 r. LN

Jubileuszowy Bieg Wedla

31 stycznia 2015 roku w Parku Skaryszewskim odbędzie się X edycja Biegu Wedla. W jubileuszowym wydarzeniu weźmie udział 1000 osób, w tym 150 dzieci. W zależności od wieku i poziomu przygotowania można wybrać jedną z czterech tras: najkrótsza wynosi ok. 250 metrów, długość najtrudniejszej równa się 9 km.


W ostatnią sobotę stycznia o godz. 11.00 w Parku Skaryszewskim rozpocznie się Bieg Wedla. Trasa jest identyczna jak w latach ubiegłych – start i meta znajdują się w pobliżu muszli koncertowej. Jako pierwsi wystartują zawodnicy na trasie A, która jest przeznaczona dla młodzieży do 15 lat oraz dla osób powyżej 70. O 11.40 uruchomi się trasa B, którą pobiegną dzieci do 7 lat. Bieg na trasach C i D rozpocznie się odpowiednio o godz. 12.00 i 13.00. Długość trasy C wynosi prawie 5,5 km, trasa D jest o dwie pętli dłuższa (9km). Po biegu odbędzie się wręczenie nagród i pucharów oraz losowanie prezentów wśród obecnych.

Tego samego dnia o godz. 10 rozpocznie się impreza towarzysząca dla osób, które nie biorą udziału w biegu. Będzie to marsz na orientację z możliwością wyboru odpowiedniego poziomu trudności trasy. W marszu mogą uczestniczyć zarówno zespoły, jak i pojedynczy gracze. W dodatku przewidziana jest trasa sportowa dla biegania parkowego. Zapisy na imprezę towarzyszącą rozpoczną się 31 stycznia o godz. 9.00 na terenie muszli koncertowej. Zgłosić chęć udziału można również na stronie wydarzenia.

Bieg organizuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, fabryka Wedel jest partnerem tytularnym. Od lat impreza sportowa jest nazywana najsłodszym biegiem w Polsce: w każdej edycji uczestnicy otrzymują słodkie upominki.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też