11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 28 stycznia 2015 r. LN

Nowe ścieżki rowerowe na Saskiej Kępie

Jedna z najgorszych dróg rowerowych w Warszawie zostanie wyremontowana. Jesienią rozpoczną się prace na ścieżce rowerowej, która biegnie wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych - powiedział Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej Łukasz Puchalski.23 stycznia 2014 roku Urząd m.st. Warszawy ogłosił przetarg na dokumentację budowlaną dla nowych dróg dla rowerów. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na IV kw. 2015 roku. Remont pięciu odcinków dróg rowerowych o łącznej długości ok. 7 km musi być zrealizowany w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy.

Budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramskiej stanowi kontynuację działań z poprzednich dwóch lat. Przewiduje się, że w przyszłym roku na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Grenadierów po północnej stronie i do ul. Poligonowej po południowej stronie powstaną nowe wygodne trasy rowerowe. Ponadto wyremontowane zostaną chodniki oraz przystanki. Projekt obejmuje również uzupełnienie zieleni o szpalery drzew i krzewy.

Nowa ścieżka rowerowa umożliwi dojazd do Wału Miedzeszyńskiego i na Saską Kępę. Inne projekty będą dotyczyć tras rowerowych na ul. Belwederskiej, w rejonie ul. Słomińskiego i Parku Praskiego. Pod uwagę jest również brana modernizacja korytarza rowerowego wiodącego przez Most Gdański.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też