11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 12 marca 2014 r. Irmina

Zielona Ławeczka zmieni oblicze naszych osiedli?

Koniec szarych smutnych wyludnionych osiedli wieszczą organizatorzy akcji Zielona Ławeczka i obiecują rewolucję na polskich blokowiskach.
Zielona Ławeczka to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy kierowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez wspólnotę mieszkaniową, w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Celem akcji Zielona Ławeczka jest zazielenienie osiedli oraz zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie mini-ogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności osiedlowej.

Wystarczy tylko powołać osiedlową grupę inicjatywną, mieć dobry pomysł i Internet, który posłuży do złożenia wniosku (zielonalaweczka.pl – tu więcej informacji i zasady konkursu). Do zgarnięcia jest 1200 zł, które przeznaczyć można na zakup roślin i podłoża. Więcej pomysłów i inspiracji można znaleźć na wyżej wymienionej stronie internetowej. Dodatkowo każda grupa otrzyma zieloną ławkę, która może stać się miejscem spotkań mieszkańców osiedli.

Do konkursu mogą się zgłaszać grupy minimum 5 osobowe, lecz grupy te mogą ulegać powiększeniu w miarę angażowania się coraz większej ilości sąsiadów. Grupy powinny powołać Lidera – osobę kontaktującą się z Administracją osiedla oraz organizatorami konkursu. Wyjątkową inicjatywę powołała do życia Fundacja BOŚ.

Do 31 marca należy zarejestrować się na stronie internetowej www.zielonalaweczka.pl, a do 30 kwietnia trwa nabór projektów mini ogródków osiedlowych.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji!

Tagi: Fundacja Boś

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też