11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 5 marca 2014 r. Wiktor

Budżet partycypacyjny – ostatnie dni zgłaszania wniosków

10 marca mija termin składania projektów, które chcielibyście, aby zostały zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego.
W ramach budżetu obywatelskiego Warszawa wyda na zgłoszone przez mieszkańców projekty ponad 26 mln zł. Władze Pragi-Południe postanowiły przeznaczyć na ten cel 0.5% swojego budżetu. Oznacza to, że w naszej dzielnicy do podziału jest 2 100 000 zł.

Kwota została podzielona pomiędzy 8 okręgów. Najwięcej, bo prawie 500 000 zł, przeznaczono na inwestycje na Gocławiu. Saska Kępa otrzyma z tej puli ok. 100 000 zł mniej.

Do końca lutego w całej Warszawie zgłoszono 777 projektów, z czego 42 na Pradze-Południe a 11 na Saskiej Kępie.

Co dalej z projektami?

Wszystkie zgłoszone projekty poddawane będą weryfikacji. Potrwa ona do początku maja. Lista projektów które pozytywnie przeszły etap sprawdzania zostanie opublikowana na stronie internetowej www.twojbudzet.um.warszawa.pl oraz stronach internetowych i tablicach ogłoszeniowych urzędów dzielnic.

Między 25 maja a 18 czerwca odbędą się spotkania, podczas których zaprezentowane zostaną wszystkie projekty. Uczestnicy będą mogli nie tylko zapoznać się z propozycjami zmian, ale także dyskutować na temat potrzeb i priorytetów w danym obszarze i dzielnicy.

Ostatnim etapem jest głosowanie. Od 20 do 30 czerwca mieszkańcy Warszawy będą mogli oddać głos na wybrany przez siebie projekt. Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz!

Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 15 lipca.

Więcej informacji na stronie http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/

Tagi: Budżet Pratycypacyjny, Saska Kępa

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Znamy już listę zgłoszonych pomysłów w ramach projektu budżetu partycypacyjnego

Znamy już listę zgłoszonych pomysłów w ramach projektu budżetu partycypacyjnego

piątek, 3.02.2017 11

23 stycznia 2017 roku minął termin zgłaszania pomysłów, które wezmą udział w głosowaniu o sfinansowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Miasta Stołecznego Warszawy. Na Saskiej Kępie zgłoszono aż 35 projektów! [...]

Kanał Wystawowy stanie się wizytówką Saskiej Kępy

Kanał Wystawowy stanie się wizytówką Saskiej Kępy

sobota, 27.02.2016 144

Urząd Dzielnicy Praga Południe ogłosił przetarg na realizację jednego z projektów w ramach Budżetu Partycypacyjnego w 2016 roku, mianowicie przebudowę traktu spacerowego nad Kanałem Wystawowym. Projekt nosi nazwę „Kanał Wystawowy - wizytówką Saskiej Kępy”. [...]

Kolejne budynki Saskiej Kępy zostaną wpisane do rejestru zabytków

Kolejne budynki Saskiej Kępy zostaną wpisane do rejestru zabytków

niedziela, 25.10.2015

Historyczna zabudowa Saskiej Kępy zostanie wpisana do rejestry zabytków. Zadecydował o tym wojewódzki konserwator po kilkakrotnych apelach mieszkańców i lokalnych stowarzyszeń. [...]

Spacer z Praską Ferajną

Spacer z Praską Ferajną

czwartek, 10.04.2014 41

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się popołudniowy spacer po Saskiej Kępie. [...]

Zobacz też