11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 17 października 2013 r.

Październik w Teatrze Powszechnym

W tym miesiącu mamy dla Was zniżkę na spektakl w Teatrze Powszechnym Wariat i zakonnica (22, 23 października, godz. 19.00)). Na hasło: „Saska Kępa z pasją” w tych dniach będzie obowiązywała cena biletów ulgowych, czyli:
I strefa – 50 zł (zamiast 70 zł)
II strefa – 40 zł (zamiast 60 zł)
III strefa – 30 zł (zamiast 50 zł)
Pamiętajcie, że liczba biletów w promocyjnej cenie jest ograniczona.

INFORMACJA I REZERWACJE
Biuro Obsługi Widzów:
tel.: 22 818 48 19
e-mail: bow@powszechny.com
Kasa biletowa:
tel.: 22 818 25 16
e-mail: kasa@powszechny.com

W spektaklu Wariat i zakonnica Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Igora Gorzkowskiego na scenie pojawi się czołówka aktorska Teatru Powszechnego: Franciszek Pieczka, Kazimierz Kaczor, Elżbieta Kępińska.

Witkacy we współczesnym i lekkim ujęciu. Bohaterowie wrzuceni w groteskową rzeczywistość szpitala dla obłąkanych walczą o swoją indywidualność w tym wywróconym do góry nogami świecie. Lekarze są tu bardziej szaleni od pacjentów, jawa miesza się ze snem, a erotyka z religią. Po śmierci następuje odrodzenie i nowe życie.

„Kolorowa, czyli biało-czerwona”, nowy spektakl w projekcie „Teatr w klasie”, porusza problem stosunku młodych ludzi do własnego kraju oraz łatwości, z jaką mogą manipulować nimi skrajne hasła i organizacje.

W pierwszej części spotkania sala lekcyjna staje się sceną, na której aktorzy pokazują spektakl dotyczący aktualnych problemów i zagadnień, z jakimi młoda widownia spotyka się lub może się spotkać. Druga część prowadzona jest przez moderatorów ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, którzy prowadzą z młodzieżą dyskusję rozwijającą tematykę spektaklu. Nowatorstwo tego podejścia polega na wejściu z młodymi ludźmi w interakcję, daniu im szansy na dojście do głosu, wyrażenia swoich opinii i emocji. Wystawiana sztuka, której bohater należy do tego samego pokolenia co widownia, staje się pretekstem do rozmowy na trudne tematy dotykające młodzież i uwrażliwiania jej na palące problemy społeczne. Jednocześnie sam teatr, jako forma artystycznego wyrazu, staje się im bliższy i ciekawszy.

Premiera już 25 października o godzinie 20:00.

Teatr Powszechny zaprasza na trzy wyjątkowe wieczory ze spektaklem „MP4” w reżyserii Mariusza Benoit. Ze sceny popłyną dźwięki znanych i lubianych szlagierów z repertuaru Wojciecha Młynarskiego, Édith Piaf, Stanisława Soyki czy Kabaretu Starszych Panów w energetycznym, oryginalnym wykonaniu młodych artystów.Wiecej szczegółów na stronie Teatru Powszechnego.

Tagi: Teatr Powszechny

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wieczór andrzejkowy w Teatrze Powszechnym

Wieczór andrzejkowy w Teatrze Powszechnym

wtorek, 26.11.2013 4

Już 30 listopada Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na wyprzedaż kostiumów oraz Wieczór andrzejkowy ze spektaklami „Gdzie radość, tam cnota. Wariacje Tischnerowskie”... [...]

Listopadowe zniżki!

Listopadowe zniżki!

sobota, 16.11.2013 24

Listopad to świetny miesiąc aby wybrać się do teatru! Teatr Powszechny jak co miesiąc przygotował dla Was specjalne zniżki [...]

Wrzesień z Teatrem Powszechnym wraz ze zniżkami na dwa spektakle!

Wrzesień z Teatrem Powszechnym wraz ze zniżkami na dwa spektakle!

środa, 11.09.2013 11

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dwóch spektakli w Teatrze Powszechnym : "Romeo i Julia" oraz "Lokomotywa". Na hasło "Saska Kępa z pasją" otrzymacie zniżki na bilety powyższych sztuk w następujących terminach. [...]

Piknik pod teatrem na otwarcie sezonu w Powszechnym

Piknik pod teatrem na otwarcie sezonu w Powszechnym

czwartek, 22.08.2013 42

Teatr Powszechny zaprasza 24 sierpnia na letnie rozpoczęcie sezonu i Piknik pod Teatrem - czyli spotkania z aktorami, wyprzedaż kostiumów teatralnych, stoiska z rękodziełem, książkami i winylami, warsztaty dla dzieci i wieczorną potańcówkę. [...]

Zobacz też