11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 22 sierpnia 2013 r.

Piknik pod teatrem na otwarcie sezonu w Powszechnym

Teatr Powszechny zaprasza 24 sierpnia na letnie rozpoczęcie sezonu i Piknik pod Teatrem - czyli spotkania z aktorami, wyprzedaż kostiumów teatralnych, stoiska z rękodziełem, książkami i winylami, warsztaty dla dzieci i wieczorną potańcówkę.

W ramach Pikniku Teatr Powszechny przygotował wiele teatralnych atrakcji.

PIKNIK POD TEATREM – 24 SIERPNIA, GODZ. 11.00 – 22.00, WSTĘP WOLNY W PROGRAMIE:

11.00 – 22.00

- wielka wyprzedaż kostiumów i rekwizytów teatralnych
Chcesz mieć ubrania i przedmioty jedyne w swoim rodzaju? A może lubisz modę vintage? Od 11.00 do 16.00 zapraszamy na wielką wyprzedaż kostiumów i rekwizytów teatralnych! O godzinie 16.00 Kazimierz Kaczor poprowadzi aukcję kilku najcenniejszych kostiumów.
- zwiedzanie Teatru
Widzowie, którzy podczas pikniku chcą obejrzeć teatr wraz z przewodnikiem, proszeni są o zgłaszanie się o pełnych godzinach: 12, 13, 14, 15 i 16 do stoiska Teatru Powszechnego, usytuowanego naprzeciwko głównego wejścia do Teatru.


- stoiska: książki, winyle, rękodzieło
- pokaz technik teatralnych
- dobre jedzenie dla dzieci i dorosłych

12.00 – 17.30

Spotkania z aktorami Teatru Powszechnego: Paulina Holtz, Agnieszka Krukówna, Edyta Olszówka, Jacek Braciak, Kazimierz Kaczor, Andrzej Mastalerz

12.30

„Panie reżyserze” - Interaktywna gra w teatrze (8+) Kolejne wejścia: 13.30 i 14.30.

Dla wszystkich, którzy chcą poznać teatr od kulis, Teatr Powszechny poleca aktywizującą zabawę, łączącą w sobie elementy gry miejskiej, gry fabularnej i happeningu.

Widzowie spróbują wcielić się w rolę reżysera i podczas spaceru po kulisach teatru przejść wszystkie etapy produkcji spektaklu – od rozmowy z dyrektorem po wystawienie sztuki na scenie.

W sumie: do zwiedzenia 10 punktów, do wykonania 5 zadań, do wygrania dwuosobowy karnet na wszystkie premiery nadchodzącego sezonu!

ZASADY GRY
- Każdy gracz otrzymuje kartę gry.
- Gracze przemierzają trasę wspólnie. Towarzyszy im przewodnik – „inspicjent”.
- Wystarczy pokonać całą trasę i w wyznaczonych punktach wykonać proste zadania.
- Za udział w każdym zadaniu gracze otrzymują 1 punkt.
- Każdy kto zbierze 5 punktów, może wziąć udział w losowaniu nagrody głównej: karnetu na wszystkie premiery nadchodzącego sezonu.
- Odbędą się 3 gry. Wszyscy chętni spotykają się o 12.30 lub 13.30 lub 14.30 przy stoisku Teatru Powszechnego.
- Pojedyncza gra trwa maksymalnie 45 minut. W każdej grze bierze udział maksymalnie 15 osób.
- Losowanie nagród i ogłoszenie zwycięzcy o 16.00 podczas aukcji.

14.00

Czat z Edytą Olszówką

16.00

Aukcja wybranych kostiumów prowadzona przez Kazimierza Kaczora

17.00 – 19.00

Speed dating w kawiarni teatralnej

Romeo i Julia zakochali się w sobie od pierwszego spojrzenia …. Kto z nas nie marzy o takiej historii, z obowiązkowym happy endem rzecz jasna. Ale czy można się zakochać w pięć minut? Sprawdźcie to na „szybkich randkach” w Teatrze Powszechnym!

  • Zabawa dla widzów powyżej 18 roku życia


20.00 – 22.00

Potańcówka „Kapelusze i krawaty” między przystankiem a Teatrem
Teatr Powszechny otwiera się na nowe! Zrzuca przyciasne gorsety Anny Kareniny i zakłada wirujące na wietrze kapelusze i krawaty. Przy dźwiękach muzyki lat 60. i 70. zabiera uczestników na niezapomnianą imprezę w teatrze, podczas której okazać się może, iż partner obok wyginający swoje gibkie ciało jest znanym nam dobrze z teatru czy telewizji ulubionym aktorem, w którym podkochiwaliśmy się całe życie! Przynoście swoje zakurzone kapelusze, zwinięte w kłębek krawaty albo wylicytujcie je na naszej aukcji podczas pikniku. To wszystko na świeżym powietrzu!

DLA DZIECI:

11.00 – 12.00; 12.30 – 13.30

Czytanie wierszy Tuwima wspólnie z aktorami

11.00 – 17.00

Gry podwórkowe i warsztaty m.in.: robienia pacynek, zabawy plastyczne, gra teatralna.
Strefa gier podwórkowych zada kłam stwierdzeniu, że „dziś prawdziwych trzepaków już nie ma”.
Będzie można pograć w gumę, klasy, kapsle czy cymbergaja.

  • W przypadku deszczu piknik zostanie przeniesiony do Teatru.

W sierpniu na deskach Teatru Powszechnego będzie można również zobaczyć dwa, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem widzów, spektakle: „MP4” - spektakl muzyczny w reżyserii Mariusza Benoit (21, 22, 23, 24, 25 sierpnia) oraz „Klarę” - przedstawienie oparte na popularnej powieści Izy Kuny z tytułową rolą Edyty Olszówki (27, 28, 29, 30, 31 sierpnia i 1 września).

O spektaklach

MP4

reżyseria Mariusz Benoit

obsada Katarzyna Hołtra, Monika Janeczek, Paulina Komenda, Paulina Korthals, Maria Pawłowska, Aleksandra Radwan, Adam Fidusiewicz, Piotr Piksa, Krzysztof Szczepaniak, Mateusz Weber

muzycy Miłosława Brzezińska, Dawid Lubowicz, Mateusz Wachowiak

Spektakl muzyczny sięgający po repertuar m.in. Jacquesa Brela, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, czy Kabaretu Starszych Panów.
W pełnym entuzjazmu i energii widowisku młodzi artyści prezentują znane piosenki w nowych, oryginalnych interpretacjach. Spektakl zachwyca optymizmem i energią całego zespołu.

Jest o miłości i o pieniądzach, o nadziejach i niespełnieniu, o pragnieniach i lęku. Zaś cudownie surrealistyczny „Murzyn” – ze słowami Jana Brzechwy i muzyką Africa Simone’a – w genialnym wykonaniu Pauliny Korthals i tańczącego chórku reszty zespołu – rozbawił nawet siedzącego na widowni Andrzeja Poniedzielskiego. Reżyserujący całość Mariusz Benoit postawił na osobowości młodych aktorów i wygrał: słuchając ich i oglądając, ma się ochotę posłuchać ich i obejrzeć znowu.
(Aneta Kyzioł, Polityka, 4 grudnia 2012)KLARA

Iza Kuna

adaptacja i reżyseria Aleksandra Popławska

obsada Aleksandra Bożek, Elżbieta Kępińska, Agnieszka Krukówna, Edyta Olszówka, Joanna Żółkowska, Marek Kalita (gościnnie), Piotr Ligienza, Michał Sitarski

Śmieszny i dotkliwy spektakl oparty na popularnej powieści Izy Kuny. Klara - singielka tuż przed czterdziestką - wciąż nie może złożyć w całość swojego życia. Miota się w długoletnim związku z żonatym Aleksem, w pogmatwanych stosunkach z matką, w relacjach z przyjaciółmi. Garściami łyka tabletki nasenne, antydepresanty popija alkoholem, walczy ze swoimi demonami i coraz bardziej ma wszystkiego dość.

Klara w reżyserii Aleksandry Popławskiej to śmieszno – gorzka opowieść o pokoleniu dzisiejszych czterdziestolatków. O ich samotności, braku poczucia bezpieczeństwa, potrzebie miłości i strachu przed miłością. Patrząc na bohaterów Klary śmiejemy się z ich neuroz, zabawnych dialogów, desperackich prób ułożenia sobie życia; śmiejemy się, ale tak jakoś przez łzy.

„Klara” Aleksandry Popławskiej jest bardzo mainstreamową, ale ambitnie zrobioną ofertą. Dla kobiet i mężczyzn, gejów i heteryków, starszych i młodszych, samotnych i w związkach – każdy znajdzie tu coś dla siebie. To czytelnie opowiedziany, często dowcipny, ale także gorzkawy teatr środka”.
(Mike Urbaniak, panodkultury.wordpress.com, 12 kwietnia 2013)


REZERWACJA I SPRZEDAŻ BILETÓW NA SPEKTAKLE:

Kasa biletowa:
tel.: 22 818 25 16
e-mail: kasa@powszechny.art.pl

Biuro Obsługi Widzów:
tel.: 22 818 48 19
e-mail: bow@powszechny.art.pl

BILETY ON-LINE:
www.powszechny.com


A już na wrzesień Teatr Powszechny przygotował dla Was wejściówki i zniżki na spektakle!

Konkursy odbędą się na naszym profilu na Facebooku Saska Kępa z pasją.

Tagi: Teatr Powszechny

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wieczór andrzejkowy w Teatrze Powszechnym

Wieczór andrzejkowy w Teatrze Powszechnym

wtorek, 26.11.2013 4

Już 30 listopada Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na wyprzedaż kostiumów oraz Wieczór andrzejkowy ze spektaklami „Gdzie radość, tam cnota. Wariacje Tischnerowskie”... [...]

Listopadowe zniżki!

Listopadowe zniżki!

sobota, 16.11.2013 24

Listopad to świetny miesiąc aby wybrać się do teatru! Teatr Powszechny jak co miesiąc przygotował dla Was specjalne zniżki [...]

Październik w Teatrze Powszechnym

Październik w Teatrze Powszechnym

czwartek, 17.10.2013 34

W tym miesiącu mamy dla Was zniżkę na spektakl w Teatrze Powszechnym Wariat i zakonnica (22, 23 października, godz. 19.00)). Na hasło: „Saska Kępa z pasją” w tych dniach będzie obowiązywała cena biletów ulgowych... [...]

Wrzesień z Teatrem Powszechnym wraz ze zniżkami na dwa spektakle!

Wrzesień z Teatrem Powszechnym wraz ze zniżkami na dwa spektakle!

środa, 11.09.2013 11

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dwóch spektakli w Teatrze Powszechnym : "Romeo i Julia" oraz "Lokomotywa". Na hasło "Saska Kępa z pasją" otrzymacie zniżki na bilety powyższych sztuk w następujących terminach. [...]

Zobacz też