POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 16:30 (ulica Zwycięzców)
28 aktualna temperatura 2 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 17 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 44% pm10 23 μg/m3
poniedziałek , 17 września 2012 r. Zaproponuj newsa!

Koncert w barze Alpejskim...

13 września znany mieszkańcom bar mleczny Alpejski przy ul. Międzynarodowej wypełniły dźwięki muzyki. Koncert w takim miejscu? Dlaczego nie! Pomysłodawcą był znany muzyk, mieszkaniec naszej dzielnicy Tomek Bielecki, artystyczną duszę zawdzięczający zapewne słynnej prababce Marii Konopnickiej. To za jego sprawą oraz Szefowej tego zacnego lokalu czwartkowy wieczór uświetnił zespół Zderzenie z wokalistą Maciejem Dłużniewskim, zaś Tomek czarował słuchaczy mistrzowską grą na harmonijce ustnej. Zderzenie rozbujało publiczność Alpejskiego, sala na co dzień służąca jako jadalnia baru mlecznego szybko stała się parkietem dla tańczących.

Miłośnicy bluesa z Saskiej Kępy pytali mnie, kiedy wreszcie coś zacznie się dziać. Chętnych do grania też nie brakowało, kłopot był tylko z lokalem, bo wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć miejsce, w którym sąsiedzi nie będą narażeni na hałas, naturalny przy tego typu imprezach. Pani Ania bardzo przychylnie podeszła do sprawy, jest szansa, że tego typu imprezy będą odbywały się częściej - mówi Tomek.

Kiedyś spotykaliśmy się w barze Fregata, niestety koncerty tam to już przeszłość. A ludzie chcieli się bawić, przyjeżdżali z całej Warszawy, żeby posłuchać doskonałych muzyków. Dobrze, że znalazł się bar otwarty na takie szaleństwo. I dobrze, że Tomkowi się chce - nie kryje radości Jacek Roland, mieszkaniec Saskiej Kępy, artysta.

Tomek Bielecki czuje się mocno związany z dzielnicą: Mieszkam tu od zawsze, kocham to miejsce. Moim marzeniem jest, żeby tętniło życiem, by sztuka była obecna na jak najszerszą skalę, by mieszkańcy mogli ją współtworzyć. Nie chcę ograniczać się do jednego lokalu czy gatunku muzyki, jeżeli tylko zgłosi się do mnie właściciel bądź instytucja z propozycją współpracy, chętnie ją podejmę.
Czekamy na kolejne koncerty w Alpejskim!

Za relację o koncercie dziękujemy Agnieszce Czajce.

Tagi: Alpejski, Koncert,

Zobacz również
Wielki powrót Blues Time!

Wielki powrót Blues Time!

wtorek, 31.10.2017 11

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, będziemy świadkami powrotu na scenę saskokępskiego zespołu Blues Time. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie znany i ceniony pianista bluesowy Dominik Abłamowicz. [...]

 Coldplay na Narodowym i utrudnienia

Coldplay na Narodowym i utrudnienia

czwartek, 15.06.2017 9

W niedzielę 18 czerwca na stadionie PGE Narodowym wystąpi zespół Coldplay. Będą zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram dla bliskiej osoby