POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 10:50 (ulica Zwycięzców)
49 aktualna temperatura -6 °C
ciśnienie 1025 hPa pm2.5 29 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 69% pm10 41 μg/m3
czwartek , 15 grudnia 2011 r. Zaproponuj newsa!

Mieszkańcy ratują krzywe drzewo

Na Saskiej Kępie mamy wiele zakątków, które są wyjątkowe i ciekawe. Jednym z takich motywów jest stare drzewo rosnące tuż przed wejściem do kamienicy przy ulicy Paryskiej 6. Jesion rośnie bardzo nietypowo - pod kątem prostym, co nadaje mu szczególnego charakteru, a mieszkańcy są do niego bardzo przywiązani.

W ostatnim czasie nowi właściciele, którzy odzyskali budynek chcą przeprowadzić generalny remont , przy tej okazji zwrócili się o zgodę na wycięcie unikalnego drzewa. Swoją decyzję argumentują tym, że korzenie niszczą fundamenty, a do tego drzewo utrudnia wejście do kamienicy. W rezultacie wydano decyzję o wycince drzewa na wniosek właścicieli terenu. Usunięcie drzewa ma zostać przeprowadzone do końca lutego 2012 r.

- reklama -
Na taką decyzję nie godzą się jednak mieszkańcy! Została już złożona oficjalna petycja do Burmistrza, w której mieszkańcy podkreślają, że dla nich to drzewo to wielki atut kamienicy i mimo, iż nie jest oficjalnie Pomnikiem Przyrody - pełni taką rolę dla mieszkańców dzielnicy. Podkreślają również, że nie chcą stawać na drodze renowacji budynku i chcą znaleźć kompromis. Proszą o przeprowadzenie dodatkowej ekspertyzy, która mogłaby zaprzeczyć, że wycinka jest jedyną możliwością i wskazać inne drogi postępowania.

Wy również możecie wesprzeć tę inicjatywę, na facebooku powstało odpowiednie wydarzenie.

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram