11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 19 grudnia 2011 r.

Plon walczy o Stołek Roku 2011

Plebiscyt Gazety Wyborczej - Stołek Roku i Noga od Stołka rozpoczął się 17 grudnia. Już po raz piąty przyznawane są nagrody dla osób, które zasłużyły się dla stolicy i dokonały czegoś wyjątkowego dla jej mieszkańców. Antynagrody, czyli miano Nogi od Stołka przyznawane są natomiast dla osób, które popełniły jakieś głupstwo czy zaniechanie. Kandydatów do tych nagród zgłaszali dziennikarze warszawskiej "Gazety", którzy na co dzień obserwują życie w naszym mieście.


Nominacje do Stołka 2011 otrzymali:
  1. Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły - za wytyczenie rewelacyjnej kilkukilometrowej ścieżki rowerowej wzdłuż prawego brzegu rzeki i plaże.
  2. Wojciech Szot, działacz gejowski - za akcję "Miłość nie wyklucza", która z Warszawy rozprzestrzeniła się na całą Polskę, oraz za przewodnik "HomoWarszawa".
  3. Paweł Średziński i Mamadou Diouf - za akcje proafrykańskie, które przybliżają warszawiakom inną kulturę.
  4. Agnieszka Dudzińska, mama niepełnosprawnego dziecka - za to, że walczyła o mieszkania chronione i dopięła swego.
  5. Ewa Brykowska-Liniecka - za zorganizowanie społecznego ruchu mieszkańców Saskiej Kępy i uratowanie płaskorzeźby "Plon".

Cieszymy się, że akcja ratowania "Plonu" została dostrzeżona i jej inicjatorka Ewa Brykowska-Liniecka startuje w plebiscycie o miano Stołka Roku 2011. Na łamach naszego serwisu na bieżąco informowaliśmy o losach "Plonu", najpierw zaczęło się od zbieranie datków, później renowacja rzeźby, aż w końcu powrót "Plonu" i spotkanie pod "Plonem". Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na inicjatywę ratowania kultury na Saskiej Kępie!

W plebiscycie czytelników głosować można w serwisie warszawa.gazeta.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje o plebiscycie i formularz zgłoszeniowy. Zagłosować można również wysyłając e-mail na adres stoleczna@agora.pl, w tytule wpisując: "stołki", a w treści - oprócz swoich kandydatów, także krótkie uzasadnienie wyboru. Najciekawsze uzasadnienie zostanie nagrodzone kolekcją agory "Dynastie Europy" (16 tomów podróży przez wieki, pokolenia i burzliwe dzieje największych rodów starego kontynentu). Głosowanie potrwa do końca roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w "Gazecie" 31 grudnia.

Tagi: Plon

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Prace na skwerze przy Plonie - apel o pomoc

Prace na skwerze przy Plonie - apel o pomoc

czwartek, 20.03.2014 42

Stworzona w 1947 roku płaskorzeźba "Plon" doczekała się w ostatnich latach renowacji. 14 lipca 2011 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie Plonu - dzieła autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza. [...]

Tożsamość Saskiej Kępy

Tożsamość Saskiej Kępy

niedziela, 2.06.2013

W ramach „Święta Saskiej Kępy”, zapraszamy na wydarzenia artystyczno‐kulturalne prezentowane pod wspólnym hasłem „Tożsamość Saskiej Kępy” a także do wsparcia kolejnego etapu działań „Wokół Plonu”. [...]

Obchody 73 rocznicy walk o Saską Kępę

Obchody 73 rocznicy walk o Saską Kępę

poniedziałek, 17.09.2012 37

26 września z okazji 73 rocznicy walk o Saską Kępę odbędą się obchody połączone z sadzeniem Królewskiego Dębu Saskiego. [...]

Zasadź z nami DĄB na KĘPIE

Zasadź z nami DĄB na KĘPIE

poniedziałek, 18.06.2012

Fundacji KOS i Stowarzyszenia ŁADna Kępa organizują akcję Zasadź z nami DĄB na KĘPIE, mającą na celu przywrócenie symbolu Saskiej Kępy - najstarszego i utrwalonego na wielu grafikach dębu. [...]

Zobacz też