11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 24 stycznia 2019 r. Małgorzata

Samochód z antyaborcyjnymi zdjęciami stanął przed liceum. Uczniowie zainterweniowali

Od pewnego czasu w różnych miejscach Warszawy można spotkać furgonetki antyaborcyjne. Samochody obklejone są wielkimi zdjęciami przedstawiającymi zakrwawione, martwe płody. Najczęściej parkują przed szkołami, przedszkolami czy szpitalami, wzbudzając niemałe kontrowersje.

Właśnie taki samochód opatrzony drastycznymi zdjęciami stanął przed liceum imienia Bolesława Prusa na Saskiej Kępie. Zaalarmowano policję i straż miejską, jednak żadna ze służb nie podjęła interwencji, gdyż samochód został zaparkowany prawidłowo. Wówczas zadziałać postanowili sami uczniowie, którzy podczas przerwy obkleili samochód klasówkami i papierem toaletowym. Na największej kartce uczniowie zamieścili napis: „Prus przeciwko głupocie”. W ten sposób zakryli drastyczne zdjęcia, jednocześnie nie niszcząc pojazdu.

Jako pierwsza o sprawie poinformowała sąsiadka, pani Iwona, zamieszczając emocjonalny wpis na Facebooku. „Na dużej przerwie ze szkoły wyszli licealiści z narzędziami: kartkami z testami z matematyki, rolkami papieru toaletowego, taśmą klejącą. Wspomogłam ich workami na śmieci. W 20 minut było po sprawie. Samochód nie uszkodzony ale unieszkodliwiony stoi tam żałosny i ośmieszony”.

To nie pierwszy przypadek interwencji uczniów w tej sprawie. W czerwcu wychowankowie liceów Witkacego i Kopernika również robili co mogli, by doprowadzić do usunięcia sprzed ich szkół samochodów z antyaborcyjnymi zdjęciami. Wówczas w reakcji na fotografie na ciężarówce Fundacji „Pro – Prawo do życia” uczniowie nakleili karton z napisem „Szkoła jest apolityczna”.

Tagi: Aborcja, Kontrowersja, Polityka, Życie, Lo Prusa

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Życie na Saskiej

Życie na Saskiej

środa, 12.06.2019

"Tutaj nie może być pośpiechu" - opowiada trochę o salonie, trochę o Saskiej Kępie. Czas mierzy się inaczej. Codziennie pewna pani spaceruje z dwoma białymi psami i wiadomo, że jest dziewiąta. [...]

Baby Polskie - festiwal sztuki dobrego życia

Baby Polskie - festiwal sztuki dobrego życia

czwartek, 13.09.2018

Baby polskie to wydarzenie, które ma zachęcać do szczęśliwego życia. Do tego, że warto o siebie zawalczyć, szukać własnych pasji i postawić na jakość życia. [...]

90 lat "Prusa"

90 lat "Prusa"

czwartek, 6.12.2012

W ubiegłym tygodniu odbyły się uroczyste obchody 90-lecia XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa... [...]

Zobacz też