11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Jubileusz Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej

9 marca 2020 r. godz. 19:00-20:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


Jubileusz Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej: "gramy już 20 lat!”

Pokaz dokumentu "Sztuka futbolu”, reż. Janek Bujnowski.
Po seansie spotkanie z gwiazdami, w którym wezmą udział m.in.: Radosław Majdan, Dariusz Dziekanowski, Michał Kopczyński, Piotr Świerczewski.

Moderator spotkania: Zosia Czernicka

Reprezentacja Artystów Polskich w piłce nożnej, zrzeszająca znane i popularne gwiazdy show biznesu, istnieje już od 1999 roku. Rok 2019 to wyjątkowy moment w historii drużyny, która obchodzi 20. jubileusz działalności!
Drużynę założyli Olaf Lubaszenko, Piotr Kubiaczyk i Ryszard Adamus, których połączyła miłość do piłki nożnej. Pierwszy i jednocześnie zwycięski mecz został rozegrany we wrześniu 1999 r na Stadionie Legii z drużyną Italiana Natzionale Cantanti. Także tegoroczne spotkanie z okazji dwudziestolecia zostanie rozegrane z włoską drużyną Nazionale Artisti TV.
Przez lata skład drużyny ulegał zmianom, jednak zawsze należały do niej osoby powszechnie rozpoznawalne i lubiane, reprezentujące środowisko artystyczne. Członkowie RAP to miłośnicy gry w piłkę nożną, ale przede wszystkim ludzie niezwykle zaangażowani w działania o charakterze dobroczynnym. Dziś aktorski sznyt Reprezentacji Artystów Polskich zapewniają Rafał Mroczek, Antek Królikowski, Filip Pławiak Jarek Jakimowicz, Przemek Cypryański oraz Piotr Zelt. Muzyczną stronę reprezentują Rafał Brzozowski, Liber oraz Zespół Pectus. Nie brakuje także tancerzy w postaci Macieja Florka oraz Rafała Maseraka, a uśmiech na twarzy zapewnią Bilgun Ariunbataar z Tomkiem Jachimkiem. Nie można zapomnieć o profesjonalnych piłkarzach: Radek Majdan, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan dołączyli do RAP i wspomagają ją swoim wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
Od 1999 roku Reprezentacji Artystów Polskich udało się wziąć udział w dziesiątkach imprez o charakterze charytatywnym, a przede wszystkim rozegrać liczne mecze wspierające kampanie społeczne oraz propagujące dobroczynność. Drużyna bierze także udział w Mistrzostwach Świata artystów Art Football Festiwal. Działania te zostały wielokrotnie docenione, m.in. zwycięstwem w plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności” Stowarzyszenia Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz magazynu Show. Drużyna została także uhonorowana statuetką „Optymista roku”.


Wstęp wolny.

Powrót

Zobacz też