11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Natalia Sikora. Koncert promujący płytę "Ailatan"

18 listopada 2019 r. godz. 19:00-21:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


Natalia Sikora – wokal
Tomasz Płonka – bas
Krzysztof Zagajewski - gitara
Michał Marecki – instrumenty klawiszowe
Vlodi Tafel – perkusja

Gość specjalny – Dariusz Kozakiewicz

Piosenkarka i aktorka o niepowtarzalnym głosie zaśpiewa autorskie kompozycje oraz przeboje Janis Joplin

Natalia pochodzi ze Słupska i tam rozpoczęła się jej przygoda ze sceną – teatralną i muzyczną.

Od 2007 współpracowała z pianistą i kompozytorem Piotrem Proniukiem z którym stworzyli bluesowy projekt o nazwie Sikora Proniuk Duo. Wynikiem ich wspólnej działalności jest płyta „Absurdustra–Próba Norwida”wydana w 2011. Występowała w zespole metalu symfonicznego At the Lake, oraz była wokalistką zespołu Mięśnie.

Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010). W 2013 wygrała drugą edycję programu TVP2 The Voice of Poland. W tym samym roku za wykonanie utworu „Konie” zajęła pierwsze miejsce w konkursie SuperDebiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyła również Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki „Jasnyj sokol” z repertuaru zespołu Lube.

W 2014 wydała drugi, solowy album studyjny, pt. BWB Experience. W maju 2018 roku ukazał się kolejny album Natalii pt. „Tribute to Mira Kubasińska” nagrany w hołdzie dla wokalistki grupy Breakout. Został on nagrany z muzykami go współtworzącymi tj. Krzysztof Dłutowskim, Dariuszem Kozakiewiczem oraz Winicjuszem Chróstem.

Artystka dzieli swój czas między koncertowanie a pracę w teatrze. Obecnie jest aktorką w Teatrze Polonia w Warszawie gdzie wciela się w rolę Edith Piaf w spektaklu „Piękny Nieczuły”, a pod koniec roku premierę będzie miał musical z jej udziałem pt. “Huśtawka” na motywach sztuki „Dwoje na huśtawce” Williama Gibsona w Och-Teatr w Warszawie.

W maju tego roku ukazała się autorska płyta Natalii Sikory pt. „Ailatan”. Na tej płycie pośród 12 premierowych piosenek znajdują się „Ostrożnie, to moje serce” do słów Marka Gaszyńskiego, „W ogniu” Dariusza Kozakiewicza oraz „Korpo potwory” – Jacka Perkowskiego i Paco Sarra.

fot. Łukasz Pęcak

*Bilety dostępne również na www.ewejsciowki.pl

Powrót

Zobacz też