11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Rytuały z YWL: Self-care

24 sierpnia 2019 r. godz. 10:00-13:00

Biała - zjedz i wypij Francuska 2


Lato to krótka przerwa w spotkaniach Young Women Leaders – czułyśmy, że każdej z nas należy się oddech, czas na beztroskę, wytchnienie, zaopiekowanie się sobą. W wakacje znalazłyśmy trochę więcej chwil do refleksji, dałyśmy sobie przestrzeń na odpoczywanie. Dlatego wracamy do Was pełne energii z nowym cyklem spotkań, które nazwałyśmy: Rytuały.

RYTUAŁY
Rytuały to spotkania dłuższe i bardziej kameralne. Każde z nich będzie miało swój motyw przewodni, zgodnie z którym przygotujemy dla wybranej grupy uczestniczek prelekcję lub warsztat. Dodatkowo, dzięki mniejszej grupie będziemy mogły bliżej się poznać i pogadać ze wszystkimi obecnymi #ogarniaczkami. Chcemy, aby Rytuały były mniej zobowiązującą, lżejszą formą spotkań YWL, która sprzyja poznawaniu siebie. Zależy nam, żeby Rytuały przyniosły uczestniczkom cenną wiedzę, przestrzeń do refleksji i relaksu.

SELF-CARE
Pierwsze wydarzenie z cyklu Rytuałów z YWL poświęcimy temu, co dzieje się w środku. Często zatracamy się w czynnikach zewnętrznych, na które mamy ograniczony wpływ, a przecież to, co najważniejsze jest pod naszą kontrolą – nasz umysł i emocje. Wiemy, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne #ogarniaczek, dlatego wspólnie z Grupą Warszawa, Storytel, Stanem Skupienia oraz Future Simple chcemy dać Wam wiedzę i umiejętności, dzięki którym będziecie silniejsze mentalnie i gotowe na wszystkie wyzwania!

Podczas spotkania postaramy się złapać dystans od codzienności i skupić się na wyciszeniu. Poszukamy wspólnie sposobów i narzędzi, aby wzmocnić naszą mentalną siłę, spokój wewnętrzny i klarowność myśli. Pogadamy o inteligencji emocjonalnej, jej znaczeniu i sposobach na to, by ją rozwijać. Nauczymy się lepiej zarządzać stresem, naszymi emocjami, świadomie obserwować i kontrolować nasze myśli, tak aby to one nie kontrolowały nas. Przypomnimy, jak ważne poza potrzebami ciała są potrzeby ducha.

FUTURE SIMPLE
Zaprosiłyśmy z tej okazji wyjątkowe prelegentki: Paulinę Czapską i Annę Szapert, które wspólnie tworzą Future Simple. W ramach swojej pracy terapeutycznej i rozwojowej pomagają odnajdować nowe sposoby myślenia, działania i innowacyjne rozwiązania. Podczas wydarzenia Self-care podzielą się swoją wiedzą i wyposażą nas w szereg wskazówek, jak lepiej wykorzystywać możliwości umysłu.

STAN SKUPIENIA
Dodatkowo, w ramach aktywności warsztatowej zaproponujemy Wam wspólną medytację ze Stanem Skupienia. Jeśli nigdy nie próbowałyście – to świetna okazja, żeby sprawdzić czy taka metoda na odstresowanie, uważność i oczyszczenie umysłu to coś dla Was. My już nie możemy się doczekać!

STORYTEL
Wspólnie ze Storytel przygotujemy dla Was całą masę niespodzianek. Dowiecie się, jak pogłębić wiedzę w temacie self-care i nie tylko!

GRUPA WARSZAWA
Dzięki Grupie Warszawa, Rytuały mogą odbywać się na łonie natury – spotykamy się w Biała – Zjedz i Wypij na ulicy Francuskiej. Spotkanie połączymy z kawą i śniadaniem na świeżym powietrzu.

ZAPISY
Tradycyjnie, aby wziąć udział w naszych spotkaniach, należy wypełnić krótki formularz. Link do niego wrzucimy na nasze social media już 10 sierpnia o godzinie 17:00!

Pamiętajcie! Rytuały będą odbywać się w sobotnie poranki. Bierzcie swoje wyjazdowe plany na weekend pod uwagę wysyłając zgłoszenie – jeśli wiecie, że w dany weekend Was nie będzie, warto zostawić miejsce dla innych. Ze względu na formułę warsztatową bardzo zależy nam na obecności wszystkich uczestniczek, którym wyślemy wejściówkę.

Tradycyjnie, spotkania Young Women Leaders są bezpłatne i aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić zgłoszenie. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (tym razem mamy 30) będziemy brać pod uwagę jakość i kreatywność Waszych zgłoszeń.

Powrót

Zobacz też