11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Muzyczna Scena OFF: New CAGE „Wszystko jutro”

28 maja 2019 r. godz. 19:00 - 20:30

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23

Formację New Cage powołało do życia dwoje nietuzinkowych artystów warszawskiej sceny niezależnej, Joanna Halszka Sokołowska (m.in. Jerz Igor, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa, Der Father) oraz Bartłomiej Tyciński (m.in. Mitch & Mitch, Starzy Singers, Alte Zachen). Oboje komponują, aranżują, tworzą muzykę teatralną i filmową, jednak przede wszystkim Sokołowska jest wyjątkową wokalistką o intrygującym głosie, a Tyciński niezwykłym gitarzystą i multiinstrumentalistą.
Od zawsze fascynowały ich piosenki Johnnego Casha i właśnie z tych muzycznych inspiracji narodził się album „Wszystko jutro”.
Powstał wyjątkowy materiał w duchu gitarowych piosenek drogi. Artyści tchnęli w muzykę Mistrza zastępy nowych duchów nadając jej nieoczywistą, marzycielską aurę. Jest tu wokal na otwartym sercu, jest gitara, są szumy, chóry, noise i jest cisza. Trochę na przekór twierdzeniu, że piosenek Casha nie powinna śpiewać kobieta Sokołowska i Tyciński stworzyli dzieło kompletne i co by nie powiedzieć wybitne. [Miron Zajfert]

Joanna Halszka Sokołowska – śpiew, klawisze,
Bartłomiej Tyciński – gitary, syntezatory
gościnnie: Hubert Zemler – perkusja

Powrót

Zobacz też