11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 19 października 2015 r. Informacja prasowa

Stół Powszechny – spektakl-kolacja na inaugurację

Fundacja Strefa WolnoSłowa oraz Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera zapraszają 24 i 25 października na oficjalne otwarcie kawiarni oraz wspólnej przestrzeni warsztatowej Stół Powszechny. Wśród wydarzeń przewidziane są: dwa pokazy spektaklu–kolacji „To jest Europa?”, spotkanie „Śniadanie na Lampedusie” z włoską grupą teatralną Cantieri Meticci z Bolonii tworzoną przez uchodźców i migrantów, koncert, wielokulturowe warsztaty dla dzieci oraz pokaz filmu „O tych, którzy płoną”.

Strefa WolnoSłowa zaprasza na spektakle-kolacje przy Stole Powszechnym, które nawiązywać będą do najlepszych tradycji południowoamerykańskiego teatru wspólnotowego, angażując do udziału zarówno profesjonalnych artystów, jak i amatorów, a inspiracje czerpiąc z literatury pięknej, literatury faktu, prawdziwych historii uczestników działań Strefy WolnoSłowej oraz palących problemów naszej współczesności.

Premiera pierwszego spektaklu-kolacji odbędzie się w sobotę 24 października o godzinie 20.00. Spektakl opowiada historię życia i podróży Jana Nawaziego, Afgańczyka uciekającego od wojny, z którym Strefa WolnoSłowa przeprowadziła cykl wywiadów. Jego podróż przez Pakistan, Turcję i Grecję stała się inspiracją dla wielokulturowej grupy Strefy WolnoSłowej do stworzenia spektaklu będącego opowieścią o podróży uchodźczej do Europy, o desperackiej przeprawie, której motorem napędzającym jest ucieczka od wojny i marzenie o lepszym życiu w „krainie wiecznej szczęśliwości” – Europie. W cenę biletu na spektakl wliczona jest dwudaniowa kolacja z deserem i lampką wina.

W niedzielę 25 października o godzinie 12.00 odbędzie się śniadanie przy Powszechnym Stole z uchodźcami z Erytrei, Somalii, Kamerunu i Maroka – członkami zespołu teatralnego Cantieri Meticci z Bolonii, który jest tworzony przez imigrantów i uchodźców przybyłych do Europy przez ostatnie lata. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania historii osób, które przeżyły podróż przez Morze Śródziemne, tułaczkę przez pustynię, lata życia i integracji w Europie.

W ramach inauguracji Stołu Powszechnego odbędą się również warsztaty teatralne dla dzieci z edukacji wielokulturowej (sobota 24.10 , godzina 11.00), koncert Mamadou Ba „Goo”, Natana Kryszka i Piotra Dąbrowskiego (sobota 24.10, godzina 22.00), projekcja filmu „O tych, którzy płoną” (niedziela 25.10, godz. 16.00) oraz drugi pokaz spektaklu-kolacji „To jest Europa?” (niedziela 25.10, godz. 20.00).

Więcej informacji na www.strefawolnoslowa.pl oraz na www.powszechny.com

Bilety na spektakl-kolację „To jest Europa?” dostępne są online oraz w kasie Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera.

Na wszystkie pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Spotkanie „Śniadanie na Lampedusie” odbywa się w ramach międzynarodowego projektu ATLAS, współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej – programu Europa dla Obywateli.

Patroni medialni: Dwójka - Program 2 Polskiego Radia, TVP Warszawa, Gazeta Wyborcza, Co jest grane, Warszawa.wyborcza.pl, Metrocafe.pl, Krytyka Polityczna

Tagi: Stół Powszechny, Strefa Wolnosłowa, Teatr Powszechny Im. Zygmunta Hübnera

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Warsztaty w Teatrze Powszechnym

Warsztaty w Teatrze Powszechnym

poniedziałek, 15.08.2016 16

Druga połowa sierpnia to ostatni moment, aby zaangażować się we współtworzenie ogrodu społecznościowego Teatru Powszechnego. Być może spodobają Wam się również oferowane przez Ogród Powszechny cykliczne wydarzenia [...]

Projekt plenerowy - „PARK-OPERA” Wojtka Blecharza w Parku Skaryszewskim

Projekt plenerowy - „PARK-OPERA” Wojtka Blecharza w Parku Skaryszewskim

środa, 13.07.2016 11

„PARK-OPERA” chociaż nie jest wystawiana w teatrze operowym, zawiera wszystkie elementy typowe dla swojego gatunku: śpiewaczkę, chór, balet, orkiestrę, scenografię, arię, recytatyw, lornetkę do podglądania, żywe zwierzęta na scenie, a nawet koncert fortepianowy. [...]

Zobacz też