11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 8 listopada 2014 r. WL

Jak będą służyć Kępie? – debata z kandydatami na radnych

W czwartek, 6 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im B. Prusa odbyło się spotkanie z kandydatami reprezentującymi Saską Kępę w wyborach na radnych dzielnicy i do rady miasta.Udział w spotkaniu potwierdzili:

Kandydaci do Rady Warszawy:

  • Tomasz Koziński (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Rafał Kunicki (Platforma Obywatelska)
  • Marzena Nowak (Warszawska Wspólnota Samorządowa)

Kandydaci do Rady Dzielnicy:

  • Kamil Becmer (Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke)
  • Kuba Czajkowski (Inicjatywa Mieszkańców Miasto Jest Nasze)
  • Stefan Popkowski (Platforma Obywatelska)
  • Stanisław Roszkowski (Warszawska Wspólnota Samorządowa)
  • Tomasz Różański (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Dorota Wardyńska (Warszawa Społeczna)

W ostatniej chwili do tego grona dołączyła także przedstawicielka SLD - Lewica Razem, Grażyna Kubeisi.

Przy okazji wcześniejszych spotkań m. in. o problemie parkowania na Saskiej Kępie i debacie o dialogu społecznym mieszkańcy zgłaszali problem ze zbyt wczesną godziną tych spotkań. Z tego powodu czwartkowe spotkanie zaplanowane zostało na 18:30. Punktualnie na sali pojawiło się blisko 50 osób z Kępy. Mieszkańcy musieli niestety czekać na większość kandydatów.

Z kilkuminutowym opóźnieniem spotkanie rozpoczął Przemysław Popkowski ze Stowarzyszenia Obywatelskiego Saska Kępa.

Okazję do kilkuminutowej prezentacji własnej osoby otrzymali jako pierwsi kandydaci do Rady Warszawy – Tomasz Koziński i Rafał Kunicki oraz Marzena Nowak. Następnie zaprezentowali się kandydaci do rady dzielnicy. Także w tym przypadku zabrakło jednego ze zgłoszonych uczestników debaty, kandydata PiS – Tomasza Różańskiego, jednak jego miejsce zajęła inna kandydatka popierana przez to ugrupowanie, Jolanta Tworkowska - Pieńkosz.

Po prezentacjach kandydatów nadszedł czas na pytania mieszkańców. Pierwszymi tematami które wywołały dyskusję były problemy małych lokalnych przedsiębiorców oraz zagadnienia dotyczące zieleni na Saskiej Kępie. Mieszkańcy uczestniczący w debacie kilkukrotnie domagali się od kandydatów konkretnych propozycji. Nie tylko przy okazji tych tematów, ale także podczas całego spotkania zebrani wyrażali swoje niezadowolenie z pokrętnych odpowiedzi, zarzucając także kandydatom populizm.

Przy okazji wyborów pojawił się po raz kolejny problem parkowania na Saskiej Kępie. Kandydaci zostali poproszeni o zaproponowanie rozwiązania problemu liczby miejsc do parkowania oraz przepustowości ulic na Saskiej Kępie. Zwrócono także uwagę na sprawy związane z komunikacją rowerową, a dokładnie na brak odpowiedniej infrastruktury. Problem rowerowy nie był jedynym „sportowym” zagadnieniem tego wieczoru. W wypowiedziach kandydatów często pojawiał się wątek drogiej pływalni, małej liczby dodatkowych zajęć sportowych w szkołach czy niedostępności boisk i sal gimnastycznych przy szkołach dla mieszkańców Kępy.

Dzięki tej debacie cześć mieszkańców miała okazję do poznania kandydatów na swoich przedstawicieli w Radzie Dzielnicy i Radzie Warszawy. Była to także okazja do poznania ich pomysłów i priorytetów związanych z Kępą. Szansę którą dała debata chyba najlepiej wykorzystali Stefan Popkowski , Kuba Czajkowski i Dorota Wardyńska, którzy okazali się najaktywniejszymi jej uczestnikami. To ich propozycje spotykały się najczęściej z aprobatą mieszkańców.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też