11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 31 października 2014 r. WL

Debata o dialogu społecznym

W ostatni poniedziałek, 27 października, w Centrum Promocji Kultury Praga Południe, odbyła się debata publiczna „Budujmy razem dialog społeczny”. Inicjatorem spotkania była Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego.


O godzinie 16:30 w sali widowiskowej Centrum obecnych było jedynie kilkanaście osób. Dopiero po piętnastominutowym oczekiwaniu sala wypełniła się na tyle, że przeprowadzenie debaty było możliwe.

Spotkanie rozpoczął Leszek Kurowski – Przewodniczący Komisji. Trwające blisko 45 minut wprowadzenie do dyskusji, które wygłosił Przewodniczący opierało się na statystykach, które przekonać miały zgromadzonych, jak ważny jest dialog. Dotyczyły one podejścia młodych ludzi do spraw takich jak: emigracja, rozwiązywanie problemu bezrobocia, zadowolenia z warunków finansowych, działalności w ruchach społecznych czy polityki. Dane oparte były na badaniach, przeprowadzonych w ponad 70 szkołach średnich.Po tym wystąpieniu nastąpiła krótka przerwa, podczas której chęć zabrania głosu zgłaszać mogli uczestnicy spotkania. W ciągu kilku minut zgłosiło się kilkanaście osób, które chciało wyrazić swoje zdanie na temat dialogu społecznego i jego znaczeniu i „kondycji” w naszej dzielnicy. Wśród osób, które zechciały zabrać głos byli przedstawiciele Saskiej Kępy: Rafał Kunicki, Stefan Popkowski, Paweł Skotarek i JS. Poza nimi na debacie obecni byli także inni przedstawiciele Kępian: Ryszard Kalkhoff, Mirosława Terlecka, Tadeusz Rudzki oraz Przemysław Popkowski.

Cieszy fakt, że wśród zebranych na sali osób byli przedstawiciele władzy samorządowej oraz osoby związane z Saską Kępą, działające w lokalnych stowarzyszeniach. W debacie uczestniczyli także przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych. Obecność tych osób świadczyć może o chęci prowadzenia dialogu.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też