11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 27 marca 2014 r. Wiktor

Czy Klub Kultury Saska Kępa zyska niezależność?

Podczas ostatniej sesji Rady Dzielnicy Praga-Południe przyjęta została uchwała, dotycząca podziału Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej. Oznacza to, że Klub Kultury Saska Kępa prawdopodobnie przestanie być filią a stanie się odrębną instytucją kultury.

Jednym z punktów porządku obrad podczas LV sesji Rady Dzielnicy było głosowanie nad uchwałą dotyczącą podziału. Decyzja została podjęta niemal jednogłośnie. Aby uchwała weszła w życie musi ją jednak zatwierdzić Rada Miasta. To ona zleca Prezydentowi dokonanie podziału.

Klub Kultury Saska Kępa prowadzi swoją działalność od 28 września 2011 roku. W budynku przy ul. Brukselskiej 23 znajdują się: galeria sztuki, kawiarnia, sala konferencyjna oraz sala taneczna o rozsuwanych ścianach. Znajduje się tu także Sala Widowiskowa na sto pięćdziesiąt miejsc ze sceną. Dach budynku zaadaptowano na taras w układzie amfiteatralnym z powierzchnią widokową i kawiarnią letnią.

Jako przyczynę podziału twórcy uchwały podali chęć dostosowania funkcjonowania Centrum Promocji Kultury oraz Klubu Kultury Saska Kępa do aktualnych potrzeb kulturalno - oświatowych w dzielnicy.

Jak przeczytać można w uzasadnieniu, po dwóch latach działalności zaczyna się stabilizować oferta programowa Klubu. Wzrasta też liczba widzów na wydarzeniach organizowanych przez Klub Kultury. Jak argumentują inicjatorzy uchwały - “Samodzielność działania zapewni uproszczenie procedur związanych z rozliczeniami finansowymi, angażowaniem artystów i pozyskiwaniem sponsorów.” Zapewniają jednocześnie, że nie wpłynie to na koszty działalności Centrum Promocji Kultur i Klubu Kultury Saska Kępa.

Innym, ważnym argumentem skłaniającym do podziału jest, według twórców uchwały, silne poczucie indywidualnego charakteru Saskiej Kępy. Powoduje to dążenia do usamodzielnienia ale także świadczy o zaangażowaniu w dostosowanie działań Klubu Kultury do oczekiwań mieszkańców.

Treść uchwały oraz uzasadnienie znaleźć można na stronie Biuletynu Informacji Publicznej m. st. Warszawy.

Tagi: Klub Kultury Saska Kępa

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Klub Kultury Saska Kępa zyska niezależność

Klub Kultury Saska Kępa zyska niezależność

poniedziałek, 7.07.2014

Podczas czwartkowej (03 lipca) sesji Rady m. st. Warszawy radni podjęli decyzję w „sprawie zamiaru i przyczyn podziału samorządowej instytucji kultury Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy”. [...]

"Dziecko dla odważnych"- spektakl na podstawie książki Leszka K. Talko

"Dziecko dla odważnych"- spektakl na podstawie książki Leszka K. Talko

środa, 14.05.2014

Zapraszamy na spektakl teatralny na podstawie książki Leszka K. Talko "Dziecko dla odważnych". 16 marca o godzinie 19:00 w Klubie Kultury Saska Kępa. [...]

Noc Muzeów już w najbliższą sobotę

Noc Muzeów już w najbliższą sobotę

środa, 14.05.2014 35

17 maja odbędzie się już jedenasta edycja Nocy Muzeów. Tego dnia, od godziny 19:00 będzie można skorzystać z wielu atrakcji w całej Warszawie. Sprawdźcie co w tę noc można robić na Saskiej Kępie! [...]

‘69’ w Klubie Kultury Saska Kępa

‘69’ w Klubie Kultury Saska Kępa

sobota, 22.03.2014

Najnowsza produkcja Teatru HOTELOKO pod tytułem ‘69’ zaprezentowana zostanie w czwartek, 27 marca w Klubie Kultury. Prapremiera spektaklu odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru. [...]

Zobacz też