11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 21 listopada 2013 r.

Praha Dzieciom!

Zapraszamy najmłodszych widzów wraz z opiekunami na weekendowe poranki dla dzieci w Kinie Praha! Program każdego „Poranka” obejmuje projekcje bajek połączone z warsztatami edukacyjnymi i artystycznymi. Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę o godz.10.30.


„PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno - filmowe” to cykl weekendowych spotkań dla dzieci i ich opiekunów. Przed projekcjami bajek dzieci zaproszone są na edukacyjne i artystyczne warsztaty. Podczas zajęć dzieci będą mogły poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne. W programie znajdą się warsztaty: muzyczne, filmowe, plastyczno-ekologiczne, edukacyjne i poranki teatralne. W ramach specjalnych seansów filmowych, pokażemy niezapomniane bajki dla dzieci ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielsko-Białej. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postacie z dobranocek - Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka i wiele innych. Spotkania skierowane są do dzieci w wieku 3-10 wraz z opiekunami.

Warsztaty dla dzieciW programie znajdą się następujące warsztaty dla najmłodszych:

  • Warsztaty muzyczne - Na warsztatach dzieci pochłoną smakowite dźwięki muzyki klasycznej, ale i nie tylko. Zamienimy się w postacie oglądanych bajek i wybierzemy się w podróż do niezwykłego świata muzyki. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo. Podczas bajecznej opowieści dzieci zapoznają się z nowymi instrumentami. Będziemy ćwiczyć m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu. Organizatorem warsztatów jest Mała Filharmonia Rozwoju.

  • Akademia filmowania - zajęcia edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci, w których dzieci poznają film od podstaw. Uczestnicy poprzez zabawę dowiadują się jak powstaje film, czym charakteryzują się poszczególne gatunki filmów. Dzieci biorą udział w aktywnych zajęciach rozwijających ich kreatywność, pomagających pokonać tremę oraz uczących pracy w grupie. Organizatorem warsztatów jest Kids’ Planet.

  • Warsztaty edukacyjne – Warsztaty te to kreacja, edukacja i zabawa. Podróżuj po świecie z Kolorowymi Miastami. Podczas zajęć quizy, wykłady, rozmowy! Kolorujemy, kleimy, wycinamy! Wena nas nie opuszcza. Organizatorem warsztatów jest Tashka.

  • Warsztaty te to przygoda dla małych miłośników filmu. Stwórz własnoręcznie postać z obejrzanego filmu, scenografię i scenariusz. Podczas zajęć quizy, wykłady, rozmowy! Kolorujemy, kleimy, wycinamy! Wena nas nie opuszcza. Organizatorem warsztatów jest Tashka.

  • Warsztaty plastyczno-ekologiczne - zajęcia plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i ekologicznych. Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło. Pobudzamy wyobraźnię, skupiając się na procesie tworzenia. Mali artyści do dzieła! Organizatorem warsztatów jest Sztukarnia.

  • Poranek teatralny - prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy, w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych.


23 listopada 2013

- pokaz filmów z cyklu „Bolek i Lolek”, „Pampalini łowca zwierząt”, „Porwanie Baltazara Gąbki”
- Warsztat z filmem "Porwanie Baltazara Gąbki"
Stwórz własnoręcznie omawianą postać! Konkurs na najciekawszą pracę. Umieść zdjęcie swojej postaci na naszym Facebooku. Najciekawsza praca wygrywa. Wyjątkowe nagrody.

24 listopada 2013

- pokaz filmów z cyklu „Nasz Dziadzio”, „Kolorowa Łąka”, „Reksio”
- Akademia filmowania – Odyseja kosmiczna
Co by było gdyby… Przyjdź, a przeniesiemy się na statek kosmiczny i wspólnie polecimy w kosmos. Zastanowimy się co może się zdarzyć w przyszłości i jak by wyglądał świat jeśli zostałby inaczej ukształtowany. Poznamy też superbohaterów. Może ktoś z Was odkryje w sobie supermoce!

Sobota i niedziela, godz.10.30

Cena biletu dla : 15 zł (dla dzieci jak i dorosłych obowiązuje jedna cena biletu)
Zarówno warsztaty, jak i projekcje filmowe odbywać się będą na sali kinowej – prosimy o punktualne przybycie.

Tagi: Kino Praha

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Kino Myszki Norki

Kino Myszki Norki

środa, 6.11.2013

Kino Praha i Klub Myszki Norki zapraszają na niezwykły cykl spotkań KINO MYSZKI NORKI w Kinie Praha, czyli „Oglądanie, gadanie, działanie”. [...]

Praskie wieczory kobiece

Praskie wieczory kobiece

czwartek, 17.10.2013 8

Kino Praha serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu - Praskie Wieczory kobiece. 24 października o godz.19.00 zapraszamy na pokaz filmu „Coco Chanel” w reż. Anne Fontaine, a po filmie debatę z projektantką mody Anną Kuczyńską, z historyczką mody Aleksandrą Jatczak oraz z psycholog Katarzyną Wasilewską. [...]

KINO PRAHA przedstawia nowy cykl „PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe”

KINO PRAHA przedstawia nowy cykl „PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe”

czwartek, 22.08.2013

Kino Praha Zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami na nową odsłonę weekendowych poranków dla dzieci w Kinie Praha! Już od września startuje w naszym kinie cykl – „PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”. [...]

FRE3JAZZDAYS FESTIWAL

FRE3JAZZDAYS FESTIWAL

czwartek, 16.08.2012 1

Kino Praha będzie gościć u siebie drugą edycję festiwalu FRE3JAZZDAYS, trzech dni polskiego jazzu i muzyki improwizowanej. W programie tegorocznej odsłony - STRING COLLECTION - dominują instrumenty smyczkowe. [...]

Zobacz też