11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 19 maja 2012 r.

Złudzenia, nerwice i sonaty

Chcemy zaproponować Wam debiutancką książkę mieszkanki Saskiej Kępy - Sylwii Zientek.

Dzisiejszy świat daje ogromne możliwości wzięcia losu we własne ręce. Zgodnie z powielanym przez niektórych stwierdzeniem "Mam wszystko, chcę więcej", oczekiwania wobec tego, co może przynieść życie mogą być nieograniczone.

Złudzenia, nerwice i sonaty to intymny zapis zmagań trzydziestokilkuletniej kobiety zmagającej się z nerwicą, nadużywaniem alkoholu, konsumpcjonizmem i zakupoholizmem. Wspominając losy babki i matki, bohaterka eksperymentuje ze sobą i swoim życiem,starając się zmierzyć z obawą, iż jej los będzie tak smutny i pusty jak życie jej rodziców. A każdy następny krok w drodze do narzuconychprzez siebie wymagań to kolejne pęknięcie niewidzialnej granicy, za którą rodzi się napięcie i frustracja.

Tłem dla wielu fragmentów powieści jest Saska Kępa, której ulice codziennie przemierza bohaterka, i w której knajpkach, toczy się jej życie rodzinne i towarzyskie. Przesiadując w kawiarniach ogródkach, kobieta obserwuje często barwnych lub zadziwiających przechodniów i toczące się przed jej oczami zdarzenia, Niekiedy podsłuchuje rozmowy będących obok niej nieznanych ludzi, snuje marzenia o idealnym życiu, którego ucieleśnieniem wydaje się przebywanie na kwitnącej Saskiej Kępie.

Książkę możecie nabyć w naszych księgarniach: Bajbuk i Eureka, a już w przyszłym tygodniu ogłosimy konkurs w którym do wygrania egzemplarze tej powieści podpisane specjalnie dla Was przez Autorkę.

Tagi: O Saskiej Kępie

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Spacer po Saskiej Kępie na zakończenie lata!

Spacer po Saskiej Kępie na zakończenie lata!

sobota, 25.08.2012 4

We wrześniu zapraszamy wszystkich czytelników na drugą edycję spaceru po Saskiej Kępie. Spacer organizowany jest przez serwis Ulice Twojego Miasta. [...]

Zobacz też