11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 22 lutego 2012 r.

adidas Originals Rocks the Floor 2-3 marca!

adidas Originals Rocks the Floor to druga edycja jednej z największych w Polsce imprez hip-hopowych. Odbędzie się 2 i 3 marca w warszawskim Soho Factory. Zgodnie z tradycją nie zabraknie międzynarodowych gwiazd. Niektóre z nich odwiedzą Polskę po raz pierwszy! Impreza połączy ze sobą cztery podstawowe elementy kultury hip-hop - MCing, b-boying, DJing i graffiti. W każdej z tych dziedzin będzie można podziwiać najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

Celem imprezy jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej poznanie twórczości z różnych stron świata, wymiana doświadczeń między artystami, pokazanie kultury hip-hop jako unikalnego i niezwykle szybko ewoluującego elementu współczesnej kultury, w którym każdy, bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania, może znaleźć coś dla siebie.

KONCERTY

W tym roku część koncertowa to prawdziwa bomba na rynku muzycznym. Główną gwiazdą imprezy będzie legenda hip-hopu - MOS DEF, od tego roku używający pseudonimu Yasiin Bey, jeden z najbardziej znanych i cenionych raperów na świecie. Jego występ poprzedzi koncert OSTRego. Na festiwalu wystąpi jeszcze jedna zagraniczna gwiazda. Kto to będzie? Tego organizatorzy jeszcze nie ujawnili, ale biorąc pod uwagę już zapowiedziany skład, należy spodziewać się wiele.

25 stycznia rozpoczęła się już sprzedaż biletów!

BREAKDANCE

B-boying przybierze formę zawodów w formule "1 na 1", do udziału w których zostali zaproszeni najlepsi b-boye na świecie. Stworzą oni tzw. "Great 8". Podczas eventu odbędą się również konkursy dla b-girls i dla dzieci oraz "Power Move Contest" - konkurs na najbardziej spektakularną figurę breakdance (tzw. power move). Wyczyny tancerzy będzie oceniał m.in. legendarny Ken Swift, kluczowy członek jednej z pierwszych i najlepszych ekip hip-hopowych i b-boyowych - Rock Steady Crew.

STREET ART

Prawdziwą interakcję z widzami zapewnią artyści street art, którzy na oczach publiczności stworzą unikalną, wspólną pracę. Sztuka uliczna powstaje w odpowiedzi na bieżące wydarzenia, jako jedna z najbardziej dynamicznych form ekspresji. Każdy z uczestników imprezy będzie miał niepowtarzalną okazję, żeby porozmawiać lub po prostu obserwować przy pracy twórców, którzy na ogół są nieuchwytni, znani tylko z podpisów pod swoimi dziełami. Zaproszeni goście to m.in. Tuse, Looney, Uber i Czarnobyl.

Jeśli znacie ciekawe miejsce na wykonanie graffiti lub wspólnotę, która byłaby chętna uczestniczyć w tym projekcie piszcie na press@rockthefloor.eu.

ROCKAPARTY

Na zakończenie adidas Originals Rocks the Floor zaplanowany jest wyjątkowy event - Rockaparty, w czasie którego będzie można usłyszeć mixtapy w wykonaniu jednego z najwyżej cenionych DJ-ów hip-hopowych na świecie, od lat współpracującego z marką adidas Originals.

adidas Originals Rocks the Floor to propozycja dla wszystkich, którzy chcą usłyszeć głos młodych ludzi, poznać kulturę, która kształtuje już kolejne pokolenia, łamać stereotypy dotyczące hip-hopu i oczywiście wziąć udział w tworzeniu niepowtarzalnego wydarzenia, które wprowadza Polskę na mapę liczących się wydarzeń hip-hopowych na międzynarodowej scenie.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod adresem:
press@rockthefloor.eu

Więcej informacji:
www.rockthefloor.eu

Aktualizacja

Nasza redakcja otrzymała od Urzędu Dzielnicy Praga Południe zaproszenia na to wydarzenie. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, bilety rozdamy w tygodniu poprzedzającym imprezę!
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też