11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 22 listopada 2011 r.

Przedświąteczne targi pięknych rzeczy na Saskiej Kępie

Na Saskiej Kępie pojawi się bardzo dobra okazja do kupienia oryginalnych, świątecznych prezentów dla najbliższych - "Targi Rękodzieła", znajdziecie tam mnóstwo ręcznie wykonywanych przedmiotów.

Pomysłodawcą i organizatorką "Targów Rękodzieła" jest Justyna Adamska, która od dawna zajmuje się dzianiną ręczną. Prace Pani Justyny można obejrzeć na stronach: www.delectare.etsy.com oraz www.fabrykaunikatow.blox.pl. Dodatkowo Pani Justyna jest muzykiem oraz prowadzi zespół wokalny Canti, który wywodzi się z naszej Saskiej Kępy.

Skąd pomysł na zorganizowanie "Targów Rękodzieła"? Pani Justyna podkreśla, że warto organizować takie spotkania, aby zbliżać twórcę i odbiorcę: Znam i osobiście i ze świata wirtualnego, wiele osób zajmujących się tworzeniem różnego rodzaju rękodzieła, i wiem, że to wszystko, ten cały proces twórczy i praca artystyczna nabiera wartości i sensu, kiedy na to ktoś patrzy ,kiedy ma swojego odbiorcę, a nie pozostaje w szufladach. A dlaczego Saska Kępa? Pani Justyna chce stworzyć okazję, aby w tak nacechowanej artystycznie dzielnicy jak Saska Kępa mieszkańcy mieli okazję, aby zetknąć się typem twórczości handmade.

"Targi Rękodzieła" odbędą się w dwie grudniowe soboty: 3 i 17 grudnia w godzinach 10:00-15:00 w Zespole Szkół nr 84 przy ul. Zwycięzców, róg Międzynarodowej.

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też