POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 16:40 (ulica Zwycięzców)
29 aktualna temperatura 2 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 17 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 44% pm10 24 μg/m3
czwartek , 15 września 2011 r. Zaproponuj newsa!

Piosenki z lat 70-tych - Recital "Jak ze źródła"

"Jak ze źródła" to recital, złożony z coverów polskich piosenek z początku lat 70, wykonywanych m.in. przez Marylę Rodowicz, Tadeusza Woźniaka, Marka Grechutę, Skaldów i innych. To jednocześnie cytat z piosenki "Z tobą w górach", wykonywanej dawniej przez Marylę Rodowicz.

Piotr Woźnik i ŚLEDZIUCHY wystąpią 30 września o godzinie 18.00 w CPK.
W nowych, osobistych interpretacjach i akustycznych aranżacjach piosenki te zyskują folkowy charakter, bliski sercom obu artystów (nierzadko słuchacz zastanawia się, która to ze znanych amerykańskich ballad tamtego okresu... dopóki nie zabrzmią polskie słowa). Wraz z Piotrem muzyczny klimat na scenie tworzy znakomity poznański gitarzysta SLEDZIUHA (Przemysław Śledź), znany m.in. z Mr. Zoob, Hot Water, Mairess. "Jak ze źródła" to połączenie dwóch osobowości, dwóch muzycznych światów: lirycznego, wrażliwego na szczegół, skupionego Piotra oraz żywiołowości i "muzycznego ADHD" Przemka. To mocny, wyrazisty głos i wirtuozerskie gitarowe "koronki", przeplatane rockowymi akcentami i muzycznymi cytatami - niespodziankami.

To recital odbiegający od kliszy "poezji śpiewanej", a podążający w stronę folku, rozumianego na sposób anglosaski, którego "duchowymi patronami" są Paul Brady, Bob Dylan, Joni Mitchell... Na program koncertu składają się również wybrane utwory pochodzące z płyty Piotra "Dom na dachu" wydanej w ubiegłym roku.

Tagi: Cpk, Recital,

Zobacz również
W rytmie gospel

W rytmie gospel

piątek, 23.11.2012 10

Z okazji 10-lecia istnienia warszawskiej grupy gospel Soul Connection, zespół zagra urodzinowy koncert 2 grudnia w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe [...]

Zmiana organizacji ruchu podczas Święta Saskiej Kę

Zmiana organizacji ruchu podczas Święta Saskiej Kępy

poniedziałek, 14.05.2012

Ze względu na organizację Święta Saskiej Kępy przewidywana jest reorganizacja ruchu. Zamknięte zostaną ulice Francuska, Paryska i Plac Przymierza. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy