11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 20 października 2020 r. Damian

Dotacje na prace konserwatorskie obiektów zabytkowych

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy po raz kolejny przyznaje dotacje tym, którzy chcieliby zrenowować wybraną zabytkową posiadłość. Wcześniej należy jednak wypełnić specjalny wniosek o przyznanie brakujących na ten cel funduszy. Dokument wraz z załącznikami można składać do Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, do 2 listopada.

Saska Kępa to urokliwa część Pragi Południe ze stylową zabudową. Możemy tu spotkać zarówno pełne przepychu domy jednorodzinne jak i stare, zabytkowe kamieniczki, często wymagające konserwacji.

Stołeczny Ratusz nie zamierza jednak pozostawić bez pomocy cennej architektonicznie zabudowy. Na stronie Urzędu Miasta do 2 listopada możemy złożyć wniosek dotacyjny na przeprowadzenie prac konserwatorskich wybranych na terenie Warszawy obiektów wpisanych do rejestru zabytków oraz ujętych w gminnej ewidencji zabytków. Trwający obecnie nabór dotyczy wyłącznie prac, które zostaną sfinalizowane w przyszłym roku.

Jak się zgłosić?

Co istotne, kluczowa przy składaniu dokumentu jest data złożenia formularza do Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Poza wnioskiem należy też wypełnić załączniki, których wykaz został wymieniony na samym końcu formularza. Dodatkowe dokumenty są konieczne. W razie nie złożenia ich razem z wnioskiem, ten otrzyma ujemne punkty, co z kolei zmniejszy wnioskodawcy szansę na przyznanie przez Ratusz dotacji.

Ranking wniosków

Każdy złożony wniosek będzie punktowany przez Komisję. Dofinansowanie otrzymają tylko osoby, które otrzymają najwięcej punktów podczas oceny formalnej i merytorycznej. Zebrana Komisja będzie się kierowała wybranymi kryteriami. Kluczowy ma być przede wszystkim projekt i harmonogram przewidzianych prac, a także dokumentacja fotograficzna wraz ze szczegółowym kosztorysem zawierającym wycenę prac. Dołączone zdjęcia w formie elektronicznej zwiększą dodatkowo szansę na uzyskanie dotacji.

Wnioski z prośbą o dofinansowanie należy składać do Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.
Adres:
ulica Nowy Świat 18/20
00-373 Warszawa
.
Osoby, które chcą się ubiegać o zwrot poniesionych w tym roku kosztów konserwacji, muszą się wstrzymać do momentu uruchomienia kolejnego naboru, czyli do 1 kwietnia 2021.

Tagi: Zabytki, Renowacja, Dofinansowanie, Zabudowa

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Jak otrzymać dotację na remont zabytku?

Jak otrzymać dotację na remont zabytku?

wtorek, 8.01.2019 15

Trwa kolejna edycja programu dotacyjnego m.st. Warszawy na remonty stołecznych obiektów zabytkowych. Zainteresowani właściciele i zarządcy informacje czerpią ze spotkań i broszury. [...]

Kolejna pula ekodotacji dla mieszkańców Warszawy!

Kolejna pula ekodotacji dla mieszkańców Warszawy!

sobota, 15.09.2018 5

Dobre wieści ze świata ekologicznej stolicy! Od września mieszkańcy Warszawy mogą ponownie składać wnioski o dofinansowanie likwidacji starego pieca bądź przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. [...]

Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” na Saskiej Kępie jest zagrożony!

Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” na Saskiej Kępie jest zagrożony!

środa, 24.01.2018 372

Od 1 stycznie 2018 roku ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” stracił dofinansowanie od urzędu miasta, przez co może zamknąć swoją działalność. Ucierpieć mogą na tym najbardziej osoby, które doświadczyły przemocy domowej oraz sami jego podopieczni. [...]

„Drewniaka” w Jordanku już nie ma

„Drewniaka” w Jordanku już nie ma

czwartek, 9.02.2017 226

Od kilku dni na miejscu „drewniaka” w Jordanku na naszej Saskiej Kępie można zobaczyć jedynie gruzy. Ten znany od pokoleń budynek został oficjalnie zburzony i przeszedł do historii. [...]

Zobacz też