POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 13:00 (ulica Zwycięzców)
57 aktualna temperatura -4 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 37 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 57% pm10 56 μg/m3
środa , 6 grudnia 2017 r. , Michał Zaproponuj newsa!

Mierzymy jakość powietrza na Saskiej Kępie!

To mgła czy smog...? Teraz już nie musisz się nad tym zastanawiać, możesz to po prostu sprawdzić na naszej stronie! Miło nam poinformować, że dzięki wpływom uzyskanym z reklam zakupiliśmy czujnik Airly, który już mierzy poziom zanieczyszczenia powietrza na Saskiej Kępie.

Smog jest plagą polskich miast, jednak problem ten nie doczekał się jeszcze poważnego potraktowania odpowiadającego skali zagrożeń. Niestety wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie ludzkie nie jest uwzględniany w planach rozwoju miast – wciąż zabudowywane są kanały przewietrzania, wydawane są zgody na powstawanie tras o dużym natężeniu ruchu w pobliżu miejsc zamieszkałych przez ludzi, brakuje także akcji edukacyjnych w tym zakresie. Na szczęście pojawiają się oddolne inicjatywy, które dają szanse na poprawę sytuacji. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest szerzenie świadomości wśród ludzi na temat zagrożeń płynących z oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz umożliwienie lokalizacji źródła problemu.

Zainstalowany przez nas system Airly zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. Następnie na ich podstawie na mapie online oznacza informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę i wilgotność powietrza, a także ciśnienie atmosferyczne. Sprzęt pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych danych na wąskim obszarze. Nie czekaj i sprawdź jakość powietrza na naszej stornie!

Oczywiście sam system nie sprawi, że smog zniknie z Saskiej Kępy, ale wierzymy, że świadomość mieszkańców zmobilizuje wszystkich do działania. Wiedząc, jakim powietrzem oddychamy, może częściej pojedziemy do pracy komunikacją miejską zamiast samochodem, może zrezygnujemy z najtańszego paliwa, zaczniemy segregować śmieci czy pomyślimy o zmianie opału?

Nasze starania o zainstalowanie czujnika mierzącego jakość powietrza w naszej okolicy zakończyły się sukcesem. Cieszymy się, że na ten cel mogliśmy przeznaczyć fundusze zebrane z reklam w naszym serwisie, a to wszystko dzięki Wam – aktywnym użytkownikom naszego serwisu!

Tagi: Airly, Smog, Pomiar, Powietrze, Zanieczyszczenie, Ulica Zwycięzców,

Zobacz również
Powstała mapa miejskich kopciuchów!

Powstała mapa miejskich kopciuchów!

poniedziałek, 19.02.2018 15

Problem smogu jest znany mieszkańcom nie od dziś, dlatego też stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze” wraz z pozostałymi ruchami społecznymi przygotowało specjalną mapę tzw. ‘’miejskich kopciuchów’’. Prezentuje ona miejsca, w których używane są jeszcze piece najniższej klasy. [...]

Jak polskie miasta walczą ze smogiem?

Jak polskie miasta walczą ze smogiem?

czwartek, 4.01.2018 20

Wraz z nadejściem okresu grzewczego powraca dyskusja nad tym, jak rozwiązać problem smogu w Polsce. Szacuje się, że tylko w polskich miastach i aglomeracjach powyżej 100 tys. mieszkańców w 2014 r. na skutek obecności w powietrzu pyłu PM2,5 przedwcześnie zmarło 18,6 tys. osób. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram