11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Solidarni z Białorusią

26 września 2020 r. godz. 18:00-22:30

PGE Narodowy al. Ks. J. Poniatowskiego 1


Biało-czerwone barwy PGE Narodowego 26 września 2020 roku będą miały szczególne znaczenie. Polska flaga pojawi się w sąsiedztwie historycznej flagi białoruskiej i dumnie wyrazi sprzeciw wobec łamania praw człowieka i zasad demokracji na Białorusi. W sobotę 26 września na płycie areny odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią" podczas którego zaśpiewają największe polskie i białoruskie gwiazdy. Wstęp na wydarzenie jest możliwy po pobraniu bezpłatnej wejściówki ze strony www.koncertbialorus.pgenarodowy.pl.

Koncert na PGE Narodowym jest symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność. Sytuacja na Białorusi budzi ogólnoświatowy niepokój, ludzie muszą walczyć o przyszłość narodu, ryzykując swoje zdrowie i życie. Demonstracje są tłumione z bezprecedensową brutalnością, która sprawia, że są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Potrzebna jest pomoc i wsparcie.

Na scenie PGE Narodowego wystąpią największe polskie gwiazdy z największymi przebojami. Usłyszymy prawdziwe legendy sceny muzycznej. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają „Chcemy być sobą”, Chłopcy z Placu Broni „Kocham Wolność”, a Krzysztof Cugowski „Pieśń niepokorną”. Wystąpią także Sebastian Riedel, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, Ørganek, Golec uOrkiestra.

Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia. Nie zabraknie także artystów białoruskich.

Wejście na koncert będzie możliwe po zarejestrowaniu się i pobraniu bezpłatnego biletu na stronie www.koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Dystrybucja rozpocznie się 15 września 2020 roku. Organizator zaleca wydruk wejściówki, co pozwoli usprawnić wchodzenie na arenę. Bilety są imienne. Nie ma możliwości zmiany nazwisk na biletach.

Widzowie obecni na wydarzeniu muszą zaakceptować regulamin imprezy, w którym zobowiązani są do obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz w trakcie poruszania się po obiekcie. Realizacja tych wymagań będzie starannie sprawdzana przez służby porządkowe.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Organizacja koncertu na taką skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie partnerów. Partnerem i realizatorem telewizyjnym wydarzenia jest Telewizja POLSAT. Partnerami głównymi są: Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK - wspieramy rozwój firm), PKO Bank Polski S.A. (PKO Bank Polski), Totalizator Sportowy sp. z. o.o. (LOTTO. Radość wygrywania).

Partnerami są: Polska Grupa Energetyczna S.A (Grupa PGE), Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG Grupa Kapitałowa), Energa S.A., KGHM Polska Miedź S.A. (KGHM Polska Miedź S.A.), Grupa Lotos S.A. (Grupa LOTOS), PZU (PZU), Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju.

W roli partnerów wydarzenia występują ponadto: Fundacja Białoruski Dom (Беларускі Дом у Варшаве) oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś (Inicjatywa Wolna Białoruś).

Patron medialny to Interia. Transmisja: Biełsat (Белсат TV) , Polsat, Interia oraz IPLA. Organizatorem całego wydarzenia jest operator PGE Narodowego, PL.2012+ Sp. z o.o.

Powrót

Zobacz też