11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Koncert premierowy "Preludium" Jakub Paulski Trio

1 października 2020 r. godz. 19:00-20:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


Jakub Paulski – gitary, kompozycje

Franciszek Pospieszalski – kontrabas

Peter Somos – perkusja

Muzycy wykonają po raz pierwszy materiał z debiutanckiej płyty! Będzie to wieczór pełen żywiołowej gry, różnorodnych utworów oraz solidnej porcji improwizacji.

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Franciszek Pospieszalski – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz Peter Somos – węgierski perkusista eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez odmiany jazzu, po muzykę współczesną.

Płyta „Preludium” to różnorodna opowieść. W jednym utworze znaleźć można nawiązanie do muzyki gitarowej Jimiego Hendrixa i Billa Frisella, zaś w kolejnym wybrzmiewają echa Preludium Dymitra Szostakovicza i Kaprysów Henryka Wieniawskiego. Jakub Paulski Trio znalazło się na 4 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół, oraz Jakub Paulski znalazł się na 5 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/muzyk. Zespół wystąpił m.in. na: festiwalu Jazztrzębie, festiwalu Jazz w Ruinach, cyklu Jazzklub w NOSPR. Międzynarodowa premiera płyty „Preludium” odbyła się na festiwalu More & Jazz w Chorwacji. Zespół zdobył nagrodę Grand Prix prestiżowego konkursu Jazz Juniors 2019.

Wsparcie medialne koncertu i płyty: ZAiKS, TVP KULTURA, JazzPRESS, Jazz Forum, Jazz Juniors, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Gazeta Polska, Telewizja Republika.

Zdjęcie zespołu: Sisi Cecylia

Powrót

Zobacz też