11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

1920. Wdzięczni Bohaterom

15 - 23 sierpnia 2020 r. godz. 18:30-22:30

PGE Narodowy al. Ks. J. Poniatowskiego 1


"1920. Wdzięczni bohaterom" to multimedialny spektakl organizowany przez PGE Narodowy w Warszawie dokładnie w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Tego widowiska nie możesz przegapić! Będąc na PGE Narodowym odkryjesz historie ówczesnych bohaterów, walkę, a potem triumf w najważniejszej bitwie wojny polsko-bolszewickiej.

Scenografia na płycie stadionu zajmie aż 7 tys. mkw., a w wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu artystów. Nie zabraknie też setki rekonstruktorów, koni i pojazdów historycznych. Na stadionie wyrośnie też las, który dzięki grze świateł oraz multimedialnym projekcjom przeniesie nas w przeszłość i pokaże, czym była Bitwa Warszawska.

W trakcie premiery wystąpi na żywo Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Na scenie wystąpią m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Soyka, Sławek Uniatowski, Piotr Cugowski czy Kasia Cerekwicka.

Dzięki wykorzystaniu ikonografii, wizualizacji, animacji komputerowych, technik projekcyjnych, fotograficznych i filmowych materiałów archiwalnych, komentarzy narratora oraz scen aktorskich i grup rekonstrukcyjnych widzowie poznają bohaterów, przebieg bitwy i sytuację międzynarodową. A to wszystko w nowoczesnej, bardzo oryginalnej formie.

Premiera wydarzenia odbędzie się 15 sierpnia 2020 roku. Aby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w tym wyjątkowym widowisku na żywo, jego specjalnie przygotowana, skrócona wersja będzie powtarzana przez 4 dni od 20 do 23 sierpnia.

Ceny biletów zaczynają się już od 10 zł! Więcej informacji na www.1920.pgenarodowy.pl.

Organizacja widowiska historycznego na tak wielką skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie partnerów. Mecenasem głównym jest PGNiG Grupa Kapitałowa, mecenasami: PKN ORLEN, Grupa PGE, PKO Bank Polski. W roli partnerów wydarzenie wspierają: Totalizator Sportowy, PZU, Bank Pekao S.A., BGK - wspieramy rozwój firm, Grupa LOTOS, Enea, Grupa Azoty, GPW / Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie / Warsaw Stock Exchange, Alior Bank SA. Partnerami instytucjonalnymi są Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Sportu. Patroni medialni to TVP oraz Polskie Radio. Partnerem artystycznym przedsięwzięcia jest Niepodległa, a organizatorem całego wydarzenia operator PGE Narodowego.

Powrót

Zobacz też