11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Nieturyści: Iran poza utartym szlakiem | Natalia Mileszyk

23 marca 2020 r. godz. 19:00-20:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


Iran poza utartym szlakiem: o wędrówkach szlakiem granic irańskich, o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, a przede wszystkim o rozprawianiu się ze stereotypami dotyczącymi tego kraju opowie Natalia Mileszyk. Spotkanie prowadzi Bartek Szaro.

/ wstęp wolny /
___

IRAN POZA UTARTYM SZLAKIEM

Iran staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym – w 2019 odwiedziło go 24% więcej turystów niż w roku poprzednim. Jest to jednak kraj, w którym większość turystów dociera jedynie do 4 głównych miast. A przecież Iran jest 5-krotnie większy od Polski!

Zapraszam więc na wędrówkę szlakiem granic irańskich, na tereny graniczące z Irakiem, Afganistanem i Pakistanem. Na dodatek wędrówka ta będzie samotna i kobieca. Opowiem o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, szafranie, gościnności i działalności społecznej. Przy okazji postaram się rozprawić z kilkoma stereotypami o kraju, który już czterokrotnie skradł mi serce.

NATALIA MILESZYK – na co dzień prawniczka zajmująca się nowymi technologiami i prawem cyfrowym, która od 10 lat nie może się zdecydować czy bardziej kocha wyjazdy czy powroty. Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc „Pocztówki ze świata”, dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi w czasie samotnych włóczęg po różnych częściach świata (m.in. Kolumbia, Etiopia, Iran, Birma) albo na trasach rowerowych w Polsce.

Powrót

Zobacz też