11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu

9 grudnia 2019 r. godz. 19:00-21:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


NaDwór z Krajobrazem, czyli o pretekstach do chodzenia na spacery

Jan Wiśniewski, historyk, członek zarządu Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz, opowie o tym, jak zwykła wycieczka może okazać się podróżą życia

Spotkanie prowadzi Bartek Szaro

Wstęp wolny!

W stowarzyszeniu Krajobraz szukamy pomysłów jak sprawić, by pozornie niezbyt wystrzałowa wycieczka mogła stać się podróżą życia. By tak się stało organizujemy akcje społeczne, wydajemy przewodniki, piszemy projekty, niekonwencjonalnie obchodzimy święta. A do tego, przede wszystkim, sami staramy się jak najczęściej podróżować na krótkie dystanse. Podczas spotkania opowiemy o naszym spojrzeniu na wycieczki i krajoznawstwo na podstawie kilku naszych świeżych pomysłów i projektów.

Krajobraz to nowoczesne Towarzystwo Krajoznawcze. Lubimy wychodzić na dwór. Odkrywamy Polskę nie_odległą. Organizujemy mikrowyprawy. Wydajemy mapy i pół-przewodniki.

Jan Wiśniewski – historyk, członek zarządu Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz, zaangażowany w praktyczne i teoretyczne krajoznawstwo, współtwórca przewodników Po kolei. Przewodnik podwarszawski i Przypuszcza. Półprzewodnik po Puszczy Białowieskiej i okolicach, zaangażowany w akcje Polska NieOdległa i Giganci Krajoznawstwa. Rekonstrukcje.

Powrót

Zobacz też