11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Carte Blanche Prize Edycja 2019 - Restauracja Biała

13 listopada 2019 r. godz. 20:00-23:00

Biała - zjedz i wypij Francuska 2


Przed nami 2 wernisaż 2 edycji Carte Blanche.
W czerwcu jury wyłoniło zwycięskie portfolia i już w lipcu odbył się pierwszy wernisaż - w willi Biała - zjedz i wypij na Saskiej Kępie 11.07 zaprezentowane zostały prace Michaliny Bigaj.

Drugim laureatem edycji 2019 został Szymon Szewczyk @galeriaszara, którego wernisaż wystawy odbędzie się 13.11 (środa) o godz. 20:00.
(Wstęp: wolny)

Mecenat artystyczny nad edycją Carte Blanche 2019 objął PURO Hotels. Projekt odbywa się pod patronatem @elledecorationpolska.

W ubiegłym, 2018 roku galeria LETO, Contemporary Lynx oraz Biała - zjedz i wypij (Grupa Warszawa) uruchomiły w Warszawie nowy eksperymentalny program artystyczny „Carte Blanche”, czerpiący inspirację z wydarzeń za granicą o tym samym tytule.

W ramach danego programu, instytucje zapraszają młodych artystów do prezentacji swoich prac podczas wystawy.

Artyści otrzymują pełną wolność, a także tytułową Carte Blanche – polecenie owych instytucji do dalszego śledzenia i zapoznania się z twórczością zaproszonego artysty, którego uważają tym samym za niezwykle obiecującego.
Zeszłoroczne wydarzenie okazało się niesamowitym sukcesem, poprzez spotkanie z bardzo pozytywnym odbiorem w artystycznym środowisku, co było decyzją o kontynuacji projektu i w tym roku. Pierwszy wernisaż Carte Blanche 2019 już za nami.
Prace Michaliny Bigaj zostały zaprezentowane 11.07.

Po każdym z wernisaży prace zwycięskich artystów pozostają w Villi Biała na okres około 2 miesięcy, by zdobić wnętrze restauracji, a także udostępnić możliwość ich prezentacji dla widza przez dłuższy czas.

Powrót

Zobacz też