11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Zaduszki JAZZowe: Piotr Wyleżoł „Human Things” Quartet

2 listopada 2019 r. godz. 19:00-21:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


Piotr Wyleżoł "Human Things” Quartet feat. Andy Middleton (USA)

Piotr Wyleżoł - fortepian
Andy Middleton – saksofon
Michał Barański – kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja

Piotr Wyleżoł został okrzyknięty przez miesięcznik "Blues & Soul” jednym z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej.

Piotr Wyleżoł to znakomity pianista, który ma na swoim koncie 9 autorskich płyt i setki koncertów na całym świecie (w tym Royal Albert Hall w Londynie oraz w Filharmonii Berlińskiej). Brytyjski miesięcznik „Blues & Soul” uznał go za jednego z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej. Krytycy nazywają go z kolei lirykiem fortepianu, podkreślając jego dojrzałość artystyczną oraz niezwykły kunszt i smak improwizacji.

Został okrzyknięty cudownym dzieckiem kiedy w wieku 10 I 11 lat grał koncerty fortepianowe Haydna I Beethovena z orkiestrą filharmonii w Rybniku. Profesjonalną karierę rozpoczynał już podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany czy Ewy Bem. Otrzymał nominacje do nagrody Fryderyk za najlepszy album jazzowy roku, a jako pierwszy Polak znalazł się w gronie artystów renomowanej wytwórni FreshSoundRecords.

Swoim ostatnim, entuzjastycznie przyjętym albumem “Human Things” w ramach słynnej serii wydawniczej Polish Jazz, Piotr Wyleżoł wpisuje się w panteon najwybitniejszych polskich jazzmanów w historii. Albumy dla tej serii wydali m.in.: Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Adam Makowicz, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Kurylewicz, Wojciech Karolak czy Jan „Ptaszyn” Wróblewski.

*Bilety dostępne również na www.ewejsciowki.pl

Powrót

Zobacz też